Коротко / СУСПІЛЬСТВО
У Сумах полюють на мобільники
Правоохоронні органи Сум стурбовані зростанням рівня вуличної злочинності, яка збільшилась у 2004 році, порівняно з попереднім, на 74%. Як повідомив у розмові з журналістами заступник начальника Сумського міського відділу УМВС України в Сумській області Павло Саранчук, правоохоронцями розкрито близько чверті цих злочинів. Переважно пограбування відбуваються з 17:00 і до третьої години ночі, а жертвами грабіжників стають підлітки, жінки та особи у стані алкогольного сп’яніння. Зловмисники полюють на гроші, ювелірні вироби, одяг. У дев’яти випадках з десяти предметом посягання є мобільні телефони. З метою поліпшення обстановки в обласному центрі особовий склад патрульно-постової служби переведено на посилений варіант несення служби. Щоденно для охорони громадського порядку приступають співробітники міліції, які патрулюють вулиці за рахунок свого особистого часу. Це дало змогу перекрити місто 15—20 додатковими патрулями. Уже нинішнього року — з 1 по 12 січня — в обласному центрі було вчинено 16 пограбувань. Розкрито три злочини. У восьми випадках від моменту вчинення злочину до заяви в міліцію минуло від двох до 18 годин. Як зазначив Павло Саранчук, вулична злочинність у Сумах не має ознак організованої. Зловмисниками виявляються переважно підлітки та студенти, які таким чином прагнуть поживитися за чужий рахунок. Важливо, щоб сумчани навчилися правильно діяти в екстремальних ситуаціях, пам’ятаючи елементарні правила, які дозволять запобігти вчиненню злочину, повідомляє Алла АКІМЕНКО, Суми.
Права водіїв — екстерном
Керівництво Харківської державної автоінспекції (ДАІ) вирішило піти назустріч потенційним водіям шляхом проведення експерименту. Тепер у ДАІ міста й області введена нова форма складання іспиту на права — екстерном. Водійське посвідчення тепер можна отримати без виснажливого тримісячного ходіння на курси, якщо людина вже вміє водити машину. Як розповів Олександр Азацький, заступник начальника УДАІ УМВСУ в Харківській області: «Людина має право сама вивчити правила дорожнього руху (ПДР), прийти до нас, успішно скласти іспити з ПДР та водіння, а потім отримати водійське посвідчення». До того ж за такої схеми складання іспитів майбутній водій платить набагато менше грошей. За тиждень проведення експерименту до ДАІ звернулися 15 чоловік, але отримали права лише 6. Як виявилося, скласти іспити екстерном важче. Не всі можуть успішно впоратися з тестами, в яких запитань на знання правил дорожнього руху вдвічі більше, ніж при звичайному іспиті, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Дитяче свято у Львівській опері
Веселий різдвяний подарунок чекав на дітей-сиріт та вихованців шкіл-інтернатів Львівщини 12 січня: львівська обласна організація Всеукраїнського об’єднання товариства «Держава» запросила їх на свято до Львівської опери. Діти переглянули музичну казку «Золотий пінгвін». Ця опера-фантазія Алли Сіренко вибрана для показу дітям не випадково, вважає голова ЛОО «Держава» Олена Клещик, — це розповідь про справжню дружбу. На усіх запрошених дітей чекали подарунки-ласощі, а в антракті у фойє та Дзеркальному залі театру Дід Мороз із Снігуронькою співали з дітьми колядки.
Гофман змінив фінал «України»
Польський кінорежисер Єжі Гофман змінив фінал свого нового документального фільму «Україна» через помаранчеву революцію. За словами режисера, події в Україні під час президентських виборів справили на нього велике враження. «Вже те, що відбулося, саме по собі диктує інше закінчення картини, — сказав Гофман в інтерв’ю «Об’єктиву» (Харків). — Це серйозний екзамен громадянської самосвідомості, однак у той же час ми не можемо забувати, що другий кандидат отримав також за відсотками дуже серйозну підтримку. І у зв’язку з тим, що Україна — етнічно неоднорідна держава, на відміну, наприклад, від Польщі, підійматиметься дуже серйозне питання — з одного боку, усвідомлення своєї незалежності та громадянського обов’язку відносно держави, з іншого боку — величезний борг держави відносно своїх громадян». Як зазначив режисер, у нього є досить матеріалів, що відобразили події, які відбувалися в Україні — не тільки у Києві і Львові, але і в східних регіонах. Саме ці кадри, безсумнівно, увійдуть до картини. Але Єжі Гофман не має намір змінити головну думку фільму: майбутнє держави — в руках його громадян. «Помаранчева революція продемонструвала, що у величезної кількості українців є почуття національної гордості, нове бачення майбутнього своєї країни. «Але я не можу не враховувати також аргументацію і тих людей, які виявилися на другому боці барикад. Саме тому я не приїхав під час цих подій до вас і поки не хочу цього робити, тому що вважаю — незважаючи на свої особисті симпатії, я, як іноземець, не маю права щось підказувати», — сказав кінорежисер.
Щомісяця на виробництві гине 100 українців
Рівень смертельного травматизму в Україні в 2004 р. був у 2-3 рази вищим, ніж у країнах Західної Європи. Щомісяця у нас гине понад 100 людей, близько 1400 осіб отримують важкі виробничі травми, і майже 2500 — загальні. Середній вік постраждалих — 28— 40 років, найбільш продуктивний вік для людини. У зв’язку з цим, Фонд вимушений виплачувати значні кошти на відшкодування збитків потерпілим на виробництві, медичну, професійну та соціальну реабілітацію. Кожен місяць на ці потреби йде більше 100 млн. грн. У 2005 р. ця сума збільшиться до 130 млн. грн. Як розповіла на прес-конференції, присвяченій підсумкам діяльності Фонду, його голова правління Тетяна Степанкова, сьогодні структура опікає понад 313 тис. потерпілих на виробництві. З них більше 86 тисяч — інваліди. Для порівняння, можна відзначити, що у Росії, населення якої більш ніж втричі перевищує населення України, кількість таких потерпілих складає лише близько 500 тис. Проте завдяки значним зусиллям Фонду, середню щомісячну страхову виплату на одного потерпілого вдалося збільшити з 136 грн. у 2001 р. до 258 грн. у 2004 р. На компенсації збитків потерпілим на виробництві виплачується 83% від загальної суми коштів, що поступають до Фонду.
Луцьк: ванну можна буде прийняти й вночі
«Прийняти ванну та випити чашечку кави» у будь-який час дня та ночі зможуть незабаром мешканці обласного центру Волині. У Луцьку буде впроваджено цілодобову подачу води. Про це повідомив на черговій апаратній нараді луцький міський голова Антон Кривицький. Наразі цілодобове водопостачання є лише в Києві, а в інших, навіть великих містах холодна вода подається за графіком, а гаряча буває тільки на свята... Донедавна Луцьк був фактично єдиним містом в Україні, де вода є цілорічно, але лише зранку до ночі. На ніч же тиск у водопровідних трубах з технічних причин зменшувався. Зміни, зазначив міський голова, будуть поступовими. Спочатку цілодобовим водопостачанням лучан порадують у ніч із суботи на неділю, згодом — з неділі на понеділок і так до кінця тижня. Мер обіцяє, що до кінця поточного року вихідних у цілодобовому водопостачанні не буде, повідомляє Наталія МАЛІМОН, Луцьк.
Відкрився найбільший в Україні магазин для дітей
Він називається «Пластилін» і розташований в одному з торгових центрів Донецька. Площа магазина становить 2000 кв. метрів і має 8 торгових відділів: відділ товарів для вагітних, відділ дитячого взуття, відділ дитячого одягу, відділ дитячого харчування і товарів для новонароджених, відділ канцелярських товарів, відділ іграшок, відділ спортивних товарів, відділ дитячих меблів і колясок. Також на території магазина знаходиться дитяче кафе-піцерія, а найближчим часом планується відкрити ще й ігровий зал площею 1200 кв. метрів. На урочисте відкриття «Пластиліну» було запрошено вихованців Донецького міського притулку дітей-підлітків №2, які отримали подарунки на згадку, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.
Випуск газети №:
№6, (2005)Рубрика
Суспільство