Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

28 вересня, 00:00

Примхи погоди — ботаніки в шоці

В Україні вже не одноразово відзначалися випадки повторного за рік цвітіння дерев, але щоб тричі… Ботанічна сенсація сталася в селищі Коротич (Харківська область), де рожеві квітки з’явилися на райській яблуні. Вдруге яблуня зацвіла якраз перед яблучним Спасом. А зараз на одному дереві й стиглі плоди, й зав’язь, яка утворилася на гілках після серпневого цвітіння, й нові білі квітки. Поява квіток на дереві цікава й тим, що заквітнули саме всохлі гілки дерева, які господарі мали намір спиляти цього року. Для Харківської області цього року випадок повторного цвітіння дерев не поодинокий. У дворі одного з харківських храмів, 24 серпня в День незалежності України розквітло дерево. Як твердить ботаніка, в тому, що відбувається з деревами, немає ніякого дива. У всьому винна примхлива природа. Повторне цвітіння — нормальна подія в житті рослин, яке може бути провоковане якимись несприятливими умовами довкілля. Після посушливого літа в ботанічному саду знову зацвів рододендрон. Набубнявіли бруньки магнолії. Але для рослин це дуже погано. Бруньки можуть не витримати морозів, і наступного року рослина не квітнутиме, чи то магнолія чи то яблуня. А значить, потрійний урожай цього року компенсується неврожаєм наступного, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.

У Києві готуються розгрібати сніг

У зимовий період у столиці працюватиме понад 270 одиниць спецтехніки, серед якої 89 снігоочищувачів, 96 солерозкидувачів, 18 снігонавантажувачів, 30 навантажувачів посипальних матеріалів та 40 тракторів. Як повідомляє proUA, зараз приблизно 75% всієї техніки повністю готові до роботи в осінньо-зимовий період, інші машини проходять плановий ремонт. Крім того, до роботи будуть готові близько 50 додаткових одиниць спецтехніки — трактори, бульдозери та автогрейдери.

Зробіть мені послугу. Соціальну

У Херсонському прес-клубі реформ відбулася презентація «Довідника соціальних послуг у Херсонській області». Довідник був виданий Центром соціального партнерства, який працює як регіональний офіс проекту «Розвиток громадянського суспільства в Києві та обраних регіонах України» (проект фінансується Європейським Союзом). До обраних регіонів належать Херсонська, Рівненська й Сумська області, в центральних містах яких діють представництва проекту — центри соціального партнерства. Центри створені для сприяння розвитку соціально орієнтованих громадських організацій, діяльність яких спрямована на покращання життя незахищених дітей, жінок, людей літнього віку, а також інвалідів, безробітних, хворих на гепатит, туберкульоз тощо. Центр соціального партнерства надає інформаційну, консультаційну, технічну та тренінгову допомогу місцевим громадським організаціям. Людмила Ямщикова, директор Центру соціального партнерства, наголосила на тому, що від усіх інших довідників цей відрізняється тим, що в ньому саме інформація про соціальні послуги, які надаються громадськими організаціями. Крім того, до довідника були включені лише ті організації, з якими вдалося вийти на зв’язок протягом трьох місяців, а не усі ті, які є в переліку обласного управління юстиції, повідомляє Оксана МАНЬКОВСЬКА, Херсон.

Вінні-Пух буває й з чорнобривців

У Вінниці у рамках святкування 641-ї річниці міста обірвали чимало квіток. На розпорядження організаторів свята трудові колективи творили композиції з живих квітів. Чи не найбільші юрби оглядачів на святі квітів збирали Вінні-Пух та не менш популярна, але в дорослих масах, Вєрка Сердючка. Обоє були зроблені із чорнобривців. Причому остання на повний зріст. Як прийшла така ідея та де нарвали стільки чорнобривців, автор монумента з квітів залишив у таємниці. Мирослава СОКОЛОВА, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати