Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Короваї для губернатора
На днях причетні до ланів і далекі від них чиновники зібралися під дверима кабінету голови Хмельницької облдержадміністрації Віктора Коцемира. Хвилюючись, чекали, щоб вручити йому короваї з нагоди намолоту на полях краю першого мільйона тонн хліба. Віктор Францович тільки-но повернувся з Києва, і ця врочиста зустріч була для нього несподіваною, хоча й вельми приємною. Право на вручення короваїв з урожаю-2004 одержали, звісно ж, ті, чий трудовий внесок у мільйон найбільший. А саме: голова Дунаєвецької райдержадміністрації Юрій Кучерявий, його колега з Красилова Леонід Горенко, керівник агрофірми «Маяк» з Полонського району Володимир Марченко, голова товариства «Перлина Поділля» з Білогірського району Петро Іващук. Приймаючи короваї, розчулений губернатор заявив, що у Києві його вітали з мільйоном найвищі керівники держави. І він сподівається, що щось із намолоченого перепаде власникам-орендодавцям земельних паїв, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Автомобілі — ветеранам
Понад 20 автомобілів «Таврія NOVA» було вручено ветеранам Донецької області в рамках регіональної програми «Ветеран». Завдяки зусиллям місцевої влади, черга на отримання пільгового автомобіля в останні роки стала просуватися значно швидше: «Економіка підприємств, економіка країни працює краще, у нас зросли бюджетні надходження, а значить — ми можемо частіше приймати такі рішення», — відзначив губернатор Донецької області Анатолій Близнюк. І дійсно, підйом у цій сфері є: якщо раніше область отримувала кошти лише на 20—30 автомобілів на рік, то вже в минулому році було отримано і передано новим власникам 300 машин. У цьому році також планується вручити не менше 200 автомобілів, які буде надано не тільки за рахунок держави, а й за рахунок спонсорських коштів. Наступну «партію» автомобілів кількістю 10 штук донецький міський голова Олександр Лук’янченко обіцяв вручити ветеранам і пенсіонерам на День міста Донецька, який відбувся в останню неділю серпня, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.
Чи буде тепло в рівненських будинках?
Днями в Рівному з перевіркою стану готовності обласних служб до зимового сезону побували представники Державного Комітету з питань житлово-комунального господарства. Столичні інспектори висловили задоволення тим, що вони побачили, оскільки на сьогоднішній день рівень готовності до опалювального сезону відповідних служб Рівненщини становить 64 відсотки, що на 10 відсотків перевищує середній показник по Україні. Такому досить оптимістичному висновку можна було б лише порадіти, якби не сумний досвід минулого року, коли, приміром, у Рівному 30 тисяч мешканців відчули на собі знеструмлення котельні. Тим більше, що борги населення, які й стали причиною надзвичайної ситуації 2003-го, продовжують залишатися на тому ж рівні. Тільки в обласному центрі 16 тисяч сімей претендують на надання субсидій із сплати комунальних послуг, а вже нині заборгованість цих коштів становить понад 100 тисяч гривень. Загальна ж сума боргів дорівнює уже 50 мільйонів гривень, з яких ліквідовано всього 2 мільйони, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.
Кримські пляжі не відповідають нормі
Більшість пляжів Південного берега Криму не в повній мірі відповідають нормативним вимогам для повноцінного кліматолікування та комфортного відпочинку. Ситуація посилюється тим, що навантаження на пляжі Великої Ялти перевищує нормативне в 8—10 разів, а на пляжі Великої Алушти — в 4-5 разів, передає korrespondent.net із посиланням на начальника відділу рекреаційних ресурсів Міністерства курортів і туризму АРК Євгена Федосова. Незадовільний стан пляжів загального користування відзначено в Ялті, Масандрі, Гурзуфі, Алушті, Малоріченську. Основна частина пляжних територій Криму розташована на Південному березі: 92 лікувальні, 139 оздоровчих, 15 комунальних пляжів. Пляжі оздоровчих закладів (пансіонатів, баз відпочинку, дитячих оздоровчих закладів) перебувають у задовільному стані, проте вони мінімально оснащені необхідним обладнанням, і там не завжди вистачає обслуговуючого персоналу. Крім того, 57 км пляжних територій Південного берега Криму потребують берегоукріплення. Із 115 км кримського узбережжя лише 32,5 км захищені різними берегоукріплювальними спорудами. Незахищеними залишаються 24,5 км. Федосов наголосив, що з них 17,7 км берегової смуги потребує невідкладних берегоукріплювальних заходів. Це Алупко-Симеїзький курортний регіон, село Санаторне, селище Понизівка (Велика Ялта), район мису Сарич.
Харків стане «цифровим»
На замовлення міської влади вчені інституту «Укргеоінформ» почали створювати першу цифрову карту Харкова. На те, щоб зробити карту всього міста, зі слів вчених, знадобиться кілька років та 15 мільйонів гривень. Але результат того вартий, оскільки з’явиться можливість виявити невраховані землі, які зараз не оподатковуються. За найскромнішим підрахунками розробників проекту, коли міські землі рахуватимуть за новою картою, доходи бюджету виростуть щонайменше на 60 мільйонів гривень. Щоб скласти нову цифрову карту, співробітники інституту обробляють майже 900 фотознімків міста, зроблених із висоти півтора кілометра. До речі, для проведення аерофотозйомки місту довелося розщедритися на один мільйон гривень. Знімки використовуватимуть не лише для розробки цифрової карти, а й для цілковитого оновлення наявного топографічного матеріалу Харкова, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Держслужбовців одягнуть
При виконанні службових обов’язків працівники органів державної виконавчої служби Міністерства юстиції України носитимуть формений одяг. Як повідомляє korrespondent.net, постанова Кабінету Міністрів України затверджує описання форми та знаки розрізнення працівників ДВС, а також норми забезпечення форменим одягом. Зі слів міністра юстиції Олександра Лавриновича, до жовтня 2004 року Міністерство юстиції затвердить порядок видачі та носіння форми працівниками органів державної виконавчої служби. Форма державних виконавців складається з двобортного костюма чорного кольору, білої сорочки та чорної краватки. Знаками розрізнення для працівників державної виконавчої служби будуть нарукавні нашивки, а також зірки, кількість яких залежатиме від посади та рівня органу виконавчої служби. На нашивках посередині щита блакитного кольору буде зображено малий державний герб України, над гербом на чорному полі розміщуватиметься напис «Міністерство юстиції України», навколо герба — напис білого кольору «Державна виконавча служба». На комірі піджака, жакета, плаща та пальта розміщуватимуть, залежно від рівня органу, петельки з вишитим золотими нитками дубовим листком або зі щитом та двома перехрещеними на ньому мечами. Лавринович також повідомив, що згідно з постановою Кабміну розширено перелік осіб, які мають носити службову форму. Відтепер форму ДВС носитимуть усі працівники служби, а не лише державні виконавці районних, міських (міст обласного значення) та районних у містах відділів.
Випуск газети №:
№153, (2004)Рубрика
Суспільство