Коротко / СУСПІЛЬСТВО
На Рівне чекає епідемія жіночого алкоголізму
Минулого року на Рівненщині від отруєння алкоголем загинуло 111 осіб, а ще 64 померли через наслідки хронічного алкоголізму. Такі цифри наводить офіційна статистика, а медики-наркологи зазначають, що їх сміливо можна множити на десять і вже у найближчі роки на Рівне чекає значний ріст жіночого алкоголізму. Адже нинішні дванадцяти- п’ятнадцятирічні дівчатка вживають удвічі більшу кількість алкоголю, аніж їхні ровесники-хлопці. Сприяють цьому в першу чергу торгові заклади, які продають алкогольні напої підліткам практично без обмежень і яких у Рівному налічується вже 270. Крім того, нині на Рівненщині на обліку — понад 1200 наркозалежних осіб, при цьому середній вік наркоманів становить 27 років. Лише минулого року правоохоронці Рівненщини виявили 1034 злочини, пов’язані з виготовленням, зберіганням та використанням наркотичних речовин, а вже за п’ять місяців цього року — 356, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН , Рівне.
Донецьк «поїде на метро» в 2010-му
П’ятдесят мільйонів гривень мають виділити з державного бюджету 2005 року на будівництво Донецького метрополітену. Сума, що виділяється донецьким метробудівцям, дійсно стане гарною підмогою для запуску хоча б кількох станцій майбутнього метро. Але згідно з проектом, метробудівці мають освоювати до 60 мільйонів гривень на рік. За такого фінансування за місяць прокладалося б 500 метрів метро, і до 2010 року місто отримало б у своє розпорядження першу лінію метрополітену з шести станцій. Взагалі ж планують, що донецьке метро складатиметься з трьох ліній: Пролетарсько-Київська — від житлового масиву Пролетарський до шахти «Жовтнева»; Петрівсько-Червоногвардійська — від Петрівського району Донецька до Червоногвардійського району Макіївки; Гірницько-Макіївська — зв’яже Куйбишевський район Донецька з центром у Макіївці. Усього в Донецькому метрополітені буде 22 станції. У годину пік метро зможе перевозити більше 30 тисяч пасажирів, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , Донецьк.
Міняємо сміття на... трактор
Десь років два тому лютої зими прес-служба Луцького міськвиконкому вивозила групу журналістів на міське звалище побутових відходів. Акцію здійснювали з метою продемонструвати об’єкт, котрий відповідає усім вимогам екологічної безпеки. Побачене і справді вразило вже тим, що не було ні притаманного таким об’єктам запаху, ні еверестів відходів. Спецмашини моторно курсували від міста до звалища, а тут сміття втрамбовували трактори... Сільський голова Рокинівської селищної ради, до якої належить село Брище — полігон для луцького сміття, пам’ятаю, дуже дякував представникам міської влади за розуміння ситуації. Звісно, що великий смітник з 200-тисячного міста — не велике благо, але брищенським селянам не доводиться надто страждати від такого сусідства. Луцька міська влада старається компенсувати незручності. І дітей з села міським автобусом підвозять до школи, за кошти міської громади до села прокладено хорошу дорогу, проведено газ, закуповуються медикаменти для амбулаторії... Нещодавно ж селяни напередодні жнив отримали солідний подарунок від лучан — зернозбиральний комбайн. У минулі роки громада села Брище отримала і трактор, і автобус, і млин, повідомляє Наталія МАЛІМОН , Луцьк.
Українців застрахують від неякісної горілки
В Україні планують введення обов’язкового державного страхування громадян на випадок захворювання або отруєння внаслідок вживання неякісного алкоголю і сигарет. Як повідомляє korrespondent.net, з посиланням на інформаційне управління Верховної Ради, парламентський Комітет з питань фінансів і банківської діяльності готує до розгляду відповідний проект закону. Прийняття закону дозволить підвищити відповідальність виробників за недотримання вимог норм і правил безпеки продукції і товарів. Для здійснення страхування законопроект передбачає створення Фонду обов’язкового державного страхування України на випадок захворювання або отруєння неякісними напоями і тютюновими виробами. Передбачається, що страховка виплачуватиметься особам, які втратили доходи у разі тимчасової або постійної втрати працездатності, або особам, що втратили годувальника внаслідок смерті через вживання неякісних алкогольних напоїв і тютюну. У законопроекті зазначається, що Фонд поповнюватиметься за рахунок внесків юридичних і фізичних осіб, що виробляють та імпортують тютюнові й алкогольні вироби для реалізації в Україні, за рахунок бюджету, а також за рахунок штрафів за порушення порядку страхування. Розміри внесків буде встановлено окремим законом. За статистикою, в Україні щорічно гине близько 10 тис. чоловік внаслідок вживання неякісних алкогольних напоїв. Значну їх частину виробляють нелегально з неякісної сировини з порушенням норм.
Випуск газети №:
№125, (2004)Рубрика
Суспільство