Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Харків’янам буде світліше
Нинішній рік ознаменований для жителів Харкова сподіванням на… краще освітлення. Якщо в 2002 році місто було освітлене на 22%, то в рік Мавпи міськрада планує 35-відсоткове освітлення. Здійснення вищого відсоткового бар’єра гарантує міський бюджет, у якому закладено вдвічі більше грошей — 4 мільн. грн. Після проведення всіх необхідних робіт практично половина багатомільйонника буде повноцінно освітлена. Також міськрада робить ставку на так звані «антихулігальні» світильники. Їх встановили в 25 будинках Харкова. Крім того, що вони захищені каменебійним панциром — каменем або важчим предметом їх неможливо розбити, — вони дозволяють зекономити до 65% електроенергії, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Більше грошей — менше ДТП
На Вінниччині знизилась кількість ДТП, які мають місце через поганий стан доріг. Сьогодні цей регіон — один із найкращих щодо показників ДТП у країні. Позитиву вдалось досягти єдиним способом — ремонтуванням доріг. У минулому році на це область витратила 55,9 млн. грн., що в 2,2 разу більше, ніж в 2002-му, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.
«Донецьк — місто без околиць»
Своєрідна презентація шахтарської столиці відбулася на семінарі міських голів донбаських міст, який відбувся в Донецьку. Крім донбаських мерів, на семінарі були присутні й голови райдержадміністрацій, і губернатор Донецької області Анатолій Близнюк. Для учасників було організовано виставку «Донецьк — місто без околиць», яка ознайомила гостей міста з сучасним його розвитком. Крім того, гості відвідали три найрозвиненіші й найпередовіші підприємства Донецька: тролейбусне депо № 2 підприємства «Донелектроавтотранс», яке, до речі, вже розпочало складання нових автобусів «МАЗ» і цього року має намір його продовжувати, використовуючи білоруські комплектуючі. Наступним підприємством, яке відвідали учасники семінару, стала картонно-паперова фабрика «Донецьк-Вторма», яка володіє унікальною технологією переробки макулатури, і маргариновий завод «Марг-Вест». Вибір підприємств для своєрідної «екскурсії» не випадковий — усі вони знайшли свій неповторний шлях вирішення усіляких найгостріших проблем, таких як оновлення автобусного парку, утилізації та збуту відходів й інші питання, які непокоять сьогодні будь-яку мерію нашої країни. Цього року, згідно з програмою соціально-економічного розвитку міста, в Донецьку очікується збільшення промислового виробництва на 7,5% (1 млрд. 380 млн. грн.), уведення в експлуатацію 90,7 тис. квадратних метрів житла, підвищення на 10% середньої зарплати городян і капітальні ремонти житлових будівель, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.
Луганськ займеться інвалідами
«95% завдань, які планували реалізувати в рамках Програми подолання бідності на 2003 рік, були виконані», — заявив журналістам заступник голови Луганської облдержадміністрації Володимир Пристюк. За його словами, минулого року пріоритетними напрямами програми були: підвищення заробітної плати, створення 16 тисяч нових робочих місць, відкриття територіальних центрів, куди можуть звертатися громадяни й отримувати різні види допомоги. У 2004-му році програма приділятиме особливу увагу роботі з інвалідами. Це передбачає активізацію діяльності спеціалізованих підприємств, відкриття в січні обласного центру ранньої дитячої реабілітації. Вже вирішене питання про створення міжрегіонального центру на базі недобудованого пологового будинку по вул. Побєдоносній в обласному центрі, де люди з обмеженими можливостями проходитимуть реабілітацію за рахунок коштів Фонду інвалідів, їм надаватимуть медичну, професійну та соціальну допомогу, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.
Випуск газети №:
№4, (2004)Рубрика
Суспільство