Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Чорне море: збиток у три мільйони доларів
Понад дев’ять тонн мазуту було вилито минулого тижня у води акваторії Одеського порту танкером «Анаполіс-1» грецької судноплавної компанії, що здійснював рейс під панамським прапором. Збиток, нанесений екології, Державною інспекцією Чорного моря було оцінено в 3 мільйони 2 тисячi 836 доларів США. Як повідомив начальник Держінспекції С. Долінський, матеріали справи було передано до Приморського суду м. Одеси, який виніс постанову про арешт судна до надання його власником банківської гарантії виплати компенсації. У квітні цього року в Одеському порту танкер того ж грецького судновласника вже допускав розлив нафтопродуктів, за що був оштрафований на 8 мільйонів доларів. Цю суму було виплачено українській стороні фактично напередодні нової аварії.
За прогнозами екологів, протягом найближчих тижнів екологічна обстановка в акваторії одеського порту повинна відновитися. Однак почастішання випадків розливу нафтопродуктів та інших хімічних речовин у води Чорного моря викликає серйозну стурбованість фахівців і жителів міста. Найстаріший пункт нафтоперевалки, де сталася недавня НП, розташований прямо в серці міста, в одеському порту, повідомляє Олена АСТРАХОВИЧ, «День»
Хай буде світло
Луганський міський голова на прес-конференції назвав головні напрями діяльності міської ради у 2004 році щодо благоустрою Луганська. Серед них, зокрема, освітлення вулиць і площ. На сьогоднішній день у місті освітлюється тільки 480 вулиць з 980. Начальник управління комунального господарства міськради Григорій Пригеба навів деякі цифри і факти: «Міська влада не займалася зовнішнім освітленням до 2001 року, і за 10 років було вирізано і розграбовано 550 км електромереж, 1200 світильників, 280 електричних лічильників. З 2001 року міським комунальним підприємством «Міськсвітло» було пророблено величезну роботу, замінено 136 км електродроту, 19,4 тис. штук ламп». Сьогодні повністю освітлені вулиці Об’їзна, Оборонна, Цимлянська. Але ще чимало великих центральних вулиць, не говорячи вже про околичні, потребують заміни освітлювального обладнання. Для розв’язання проблеми з освітленням міста розроблено цільову програму «Світло» на період з 2002 по 2007 роки, яка передбачає реконструкцію, відновлення системи зовнішнього освітлення.
Як відзначив директор ДКП «Міськсвітло» Анатолій Лук’янчиков, тільки цього року у Луганську було відновлено освітлення на 100 вулицях міста. Причому, за словами Лук’янчикова, зараз встановлюються економічні світильники, які у 2 рази менше споживають електроенергії, повідомляє. Олена ПРИВЕН , Луганськ
Рівненські таксисти налаштовані рішуче
Рівняни могли стати свідками масової маніфестації таксистів, що мала відбутися на центральній вулиці обласного центру. Рішучість таксистів викликана їх категоричною незгодою зі збільшенням ставки єдиного податку із 60 до 90 гривень і тим, що вже з нового року вони змушені будуть платити до Пенсійного фонду ще 30 відсотків від мінімальної заробітної плати, тобто ще 70 гривень. За словами організаторів страйку, 160 гривень їм сплачувати не під силу. Адже в середньому таксист заробляє 350 гривень і на життя їм залишиться менше 200 гривень. А якщо врахувати ще й витрати на бензин та ремонт, то взагалі ситуація набуває загрозливого характеру.
Щоправда міський голова Рівного Віктор Чайка вважає, що водії певною мірою лукавлять і значно применшують свої прибутки, бо, за його даними, лише денний заробіток таксиста складає 100 гривень. А тому підвищення ставки єдиного податку, на його думку, є цілком справедливим й обґрунтованим.
Таксисти погодилися зачекати зі страйком тільки після обіцянки влади винести це питання на засідання сесії Рівнеради, що відбудеться вже цього тижня, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН , Рівне
Випуск газети №:
№234, (2003)Рубрика
Суспільство