Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

23 грудня, 00:00

Земля і майно у Рівному дорожчають

Уже з першого січня 2004 року у Рівному, як і, зрештою, по всій Україні, запроваджується сплата податку на додану вартість під час продажу комунального майна та землі, а також знімається пільга щодо розстрочки платежів за придбану землю. А ті підприємці, які не доплатили за придбане майно, якщо не розрахуються до нового року, будуть змушені заплатити за непроплачений залишок двадцять відсотків ПДВ. Як повідомив начальник міського управління комунальної власності Петро Кульчинський, міська влада вирішила також збільшити ставки оренди об’єктів комунальної власності на 25—30 відсотків. У кожному конкретному випадку розмір плати за оренду залежатиме від місця розташування приміщення та запланованого виду підприємницької діяльності. Очікується, що після такого нововведення міський бюджет додатково отримає 400 тисяч гривень на рік, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.

На турбазах Закарпаття відсутня вакантна лижня

Генеральний директор ЗАТ «Закарпаттурист» Василь Кричфалушій сповістив, що його підшефні туркомплекси перед відкриттям зимового сезону знаходяться у всеозброєнні — підйомники перемонтовані, поповнений асортимент прокатних пунктів, реконструйовані бази «Форель», «Синевірське озеро», «Полонина» і «Тиса». Кожне господарство прагне до тризіркового рівня і має наразі 40 відсотків місць, які задовольнять прискіпливого туриста. Аби туристичний процес закрутився на всю потужність, у цінах — політика демпінгу. До 15 лютого на турбазах області вільних місць нема. На ремонти і «європеїзацію» матеріальної бази «Закарпаттурист» цього року витратив 1 млн. 350 тис. гривень. Вкладення стали можливі завдяки перевиконанню плану з надання літніх послуг (він складав 6 млн. 300 тис. гривень) на мільйон. Проблеми звичні — дорогий зв’язок, погані дороги. Немає мобільного покриття у Лумшорах Перечинського району, райцентрі Міжгір’я. На турбазі «Синевирське озеро» є лише один «совковий» телефон для зв’язку зі світом. Цього року Закарпаття прийняло 35 тис. туристів і 44 тис. екскурсантів. Із них — основна маса зі східних областей України, три тисячі росіян і перші розвідники з дальнього зарубіжжя — німці, французи і прибалти, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.

Рятувальники попереджають....

За 11 місяців 2003 року в столиці виникло 4317 пожеж та загорянь проти 3956 за 2002 рік. Матеріальні збитки склали близько 19 млн. грн., а майна врятовано на суму понад 155 млн. грн. На пожежах загинуло 52 особи (з них дві дитини) та було травмовано 108 осіб. Враховуючи таку сумну статистику, на думку рятувальників Оболонського району Києва, дуже важливо заздалегідь ужити необхідних протипожежних заходів у місцях проведення новорічних святкувань. Встановлювати ялинку необхідно на стійкій основі, не загороджуючи проходи. Не варто також прикрашати ялинку ватою, паперовими, марлевими та целулоїдними іграшками. У разі ж використання ілюмінації ні в якому разі не слід застосовувати електропроводку з пошкодженою ізоляцією та обгортати електролампочки папером чи тканиною. Особливу увагу слід приділити й телевізорам, через те, що в новорічну ніч вони перенавантажуються найбільше, бо працюють цілодобово, а строк експлуатації деяких — понад десять років. Проте, якщо все ж дотримуватись елементарної грамотності при використанні електроприладів, вмикати їх у мережу за допомогою справних штепсельних з’єднань та підключати нові електроспоживачі з урахуванням допустимого навантаження, а ще краще — запросити для цього кваліфікованого електрика, — можна уникнути «приємності» набирати «01» у новорічну ніч.

Споживачі об’єдналися

1032 суб’єктів господарської діяльності Луганської області перевірило за 11 місяців поточного року обласне управління у справах захисту прав споживачів. У 99% із них було зареєстровано різні порушення, повідомив начальник Луганського обласного управління у справах захисту прав споживачів Микола Лукашик.

Усього проінспектовано товарів на суму близько 3 млн. гривень, забраковано і знято з реалізації 24% від загального обсягу. Серед основних зафіксованих порушень Микола Лукашик відзначив відсутність документів щодо якості та безпеки товарів, реалізацію їх після закінчення строку придатності, відсутність маркування. Усього за матеріалами перевірок до адміністративної відповідальності притягнено 1027 чоловік зі стягненням штрафів на суму 95,5 тисячі гривень. Застосовано економічних санкцій на суму близько 160 тисяч гривень. Це майже в 1,5 разу більше в порівнянні з минулим роком. Управління направило 20 матеріалів до господарського суду. Суд виніс 15 рішень зі стягненням накладених санкцій до держбюджету України, 5 матеріалів знаходяться на розгляді.

За 11 місяців поточного року до Луганського обласного управління у справах захисту прав споживачів надійшли і було розглянуто 938 письмових і усних звернень громадян. За неякісні товари і послуги за скаргами громадян їм повернули 111 тисяч гривень. Сприяючи розвитку громадського руху споживачів, в області створено громадську організацію «Луганська спілка споживачів» , повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати