Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

16 грудня, 00:00

146 підприємств Рівного винні своїм працівникам

Таку цифру було оприлюднено на засіданні комісії Рівнеради з питань заробітної плати, праці та соціальної політики. Сукупний борг із зарплати на цих підприємствах складає 10,2 мільйона гривень.

Причини виникнення заборгованості з оплати праці різні, але переважає так званий синдром «замкненого кола»: підприємства недоотримували заплановані асигнування з бюджету, що в свою чергу призвело до нестачі коштів на заробітну плату.

Голова комісії Сергій Васильчук радить розбиратися з боргами одразу, не чекаючи їхнього накопичення, а вже до лютого розрахуватися з працівниками підприємств-боржників. Адже з 1 січня вступає в силу пенсійна реформа, і якщо гроші не перераховуватимуться до Пенсійного фонду, працівники підприємств-боржників не матимуть ні робочого стажу, ні пенсії, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.

Особливо небезпечні інфекції: з гризунами ніхто не бореться

П’ять районів Луганської області — Бєловодський, Кременський, Міловський, Новоайдарський і Троїцький — під загрозою захворювання туляремією, природно-осередковим інфекційним захворюванням, що характеризується ураженням лімфатичних вузлів, лихоманкою та інтоксикацією. Такого висновку дійшла обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Дані лабораторного моніторингу підтверджують постійну реальну загрозу виникнення серед населення захворювань лептоспірозом і туляремією, які поширюють мишоподібні гризуни. Причина — поганий санітарний стан населених пунктів і відсутність систематичної боротьби з гризунами. Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вимагає провести у вказаних районах дезинфекцію транспорту, який перевозить харчові продукти, суцільну одночасну дератизацію в житлових приміщеннях, місцях масового скупчення людей, в навчальних і промислових приміщеннях, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.

Вогонь на Житомирщині збирає свій трагічний ужинок

Пожежні Житомирської області б’ють на сполох — ледь не кожного дня в результаті загорання осель гинуть люди. Особливо загострилось становище з середини листопада і в грудні, коли розпочались холоди. За останній тиждень сумний список жертв вогню став більшим ще на шість втрачених людських душ. Необережне поводження з вогнем літніх людей та користування несправним пічним опаленням, а також пристрасть курців до цигарки перед сном продовжують тримати першість серед причин пожеж.

Річна статистика теж невтішна: ще не закінчилась перша декада грудня, а число загиблих внаслідок пожеж в області протягом нинішнього року сягнуло 145 чоловік, причому 10 з них — це діти дошкільного і молодшого шкільного віку. І це в той час, як за весь минулий рік загинуло 112 чоловік.

Вкрай тривожна ситуація (самі пожежні її розцінюють як критичну) спонукала головного пожежного області Леоніда Антонюка виступити із спеціальним зверненням до мешканців області, керівників установ і організацій з проханням надзвичайно уважно поставитися до пожежної безпеки як жилих будинків, так і промислових та інших господарських об’єктів, усунути недоліки у дотриманні протипожежних правил. І особливу увагу він просив звернути на оселі літніх (передусім самотніх) людей. За його словами, навіть такі заходи, як обходи помешкань пожежними інспекторами з відповідним інструктажем їхніх жителів, поки не дають результатів, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Донецьк готовий боротися зі стихією

Днями жителі Донецька змогли «прорепетирувати» свою готовність до зими і її витівок, застосувавши усі пiдготовлені заходи по боротьбi з першим міні-снігопадом. Стихія цього разу не застала донеччан зненацька, і вони зустріли її цілком гідно. За словами донецького міського голови Олександра Лук’янченка, зриви у роботі комунальних служб все ж були, але загальна картина дозволяє говорити, що Донецьк готовий до зими практично на «відмінно». Скажімо, незважаючи на те, що у місті сьогодні не вистачає більше нiж тисячу двірників, практично усі тротуари і дороги було вчасно посипано. Єдине, що заважає належній підготовці до суворого сезону, за словами донецького мера — «наш менталітет», який примушує громадян «до останнього» їздити на своїх автомобілях на літніх шинах і необдумано, керуючись відомим девізом «якось буде», використовувати свої транспортні засоби. Так, у день першої «міні-ожеледиці» відразу ж трапилося кілька аварій, винуватцями яких були самі водії (наприклад, один з них «влетів» в аварію, не проїздивши і місяця після отримання водійський прав). Проте, за запевненнями О. Лук’янченка, на сьогодні досить трьох днів, щоб місто було повністю адаптоване до зимових умов, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.

Працівники ЖКГ бояться суду

У Рівному завершився судовий процес, під час якого мешканка обласного центру за допомогою адвоката Володимира Сокаля аргументовано довела неправомірність плати за ненадані відповідними службами послуги. Чому, наприклад, треба платити за користування ліфтом, який місяцями простоює? Або, на що витрачаються гроші, які мали б бути спрямовані на капітальний ремонт будинку? Суд врешті-решт погодився із позивачем у тому, що квартиронаймач, приватизувавши квартиру, не повинен сплачувати квартплату як таку. А якщо він вже погодився платити, то має повне право здійснювати контроль за витратою сплачених коштів. Працівники ЖКГ розуміють, що за нинішнього кризового фінансового стану справ у їх вотчині, коли послуги населенню не надаються і наполовину необхідного, суд не міг прийняти іншого рішення. Але найбільше вони бояться, що таким шляхом підуть й інші власники житла і кількість програних ними справ зростатиме з кожним днем, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати