Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Половина українців не задоволені роботою
Лише кожен п’ятий українець задоволений своєю компанією, й далеко не всі готові змінювати роботодавця заради більш високої зарплати. Про це свідчать результати опитування, проведеного Міжнародним кадровим порталом hh.ua, повідомляє «Українська правда». Майже половина (39,5%) менеджерів найближчим часом планує змінити місце роботи. Кожен третій тільки замислюється над переходом на іншу роботу, і лише 26,2% працівників не планують щось змінювати. 19,3% опитаних люблять свою роботу та вважають компанію, в якій працюють, кращою. 38% респондентів називають свого роботодавця «середнячком» — не кращим і не гіршим за інших. 7,59% менеджерів негативно ставляться до своєї компанії та не бачать у ній якихось перспектив для кар’єрного зростання. А 6,1% настільки не люблять свого роботодавця, що готові звільнитися за першої ж нагоди. Українці більш задоволені своєю роботою, ніж росіяни. Результати аналогічного опитування, проведеного в Росії, показали, що 21,5% наших північних сусідів не задоволені своїм роботодавцем. В Україні таких всього 13,6%. Як вдалося встановити, не у всіх випадках гроші є мотивацією для зміни роботи. Лише кожному четвертому менеджеру достатньо запропонувати більш високу зарплату, щоб той замислився про перехід. 21% респондентів швидше погодяться змінити компанію заради високої зарплати, ніж ні. 17,5% — скоріше не погодяться покинути нинішню роботу через пропозиції з більш високою зарплатою. 15,73% стверджують, що для зміни компанії однієї лише зарплати не достатньо.
Затвердили нові правила ЗНО
Абітурієнт 2012 року зможе скласти тести зовнішнього незалежного оцінювання з чотирьох предметів, а не п’яти, як це було раніше. Відповідні зміни передбачені затвердженим Міносвіти порядком проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2012 року, опублікованим на сайті відомства. Обов’язковим предметом для всіх абітурієнтів є українська мова і література. Другим обов’язковим предметом є математика або ж історія. Третій і четвертий варіюються залежно від спеціальності. Наприклад, для інформатики це — фізика чи іноземна мова. Абітурієнт, склавши тести з обох предметів, зможе обрати той, із якого результат кращий, як пояснив газеті «Сегодня» заступник директора Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Сергій Ренський. За його словами, зменшення кількості предметів для ЗНО має на меті стимулювання вступників до вишів чіткіше визначатися з вибором майбутньої професії. Загалом список предметів для ЗНО цього року такий: українська мова і література, історія України, всесвітня історія, математика, біологія, географія, фізика, хімія, російська мова, одна з іноземних мов (на вибір): англійська, німецька, французька, іспанська. Крім того, цього року скорочується кількість днів для реєстрації на ЗНО — вона проходитиме з 1 січня по 20 лютого. Минулого року реєстрація закінчилася 28 лютого. Реєструватися, як і минулого року, потрібно на сайті тестування testportal. Для вступу до вищого навчального закладу 2012 року абітурієнт має надати результати зовнішнього оцінювання з трьох предметів. Вступники матимуть право подавати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, виданий 2012 року, чи сертифікати 2008—2011 років.
«Рух — це їжа для мозку»
Сидіння на місці робить нас дурнішими. Для того, щоб мозок добре функціонував, потрібно рухатися, особливо школярам. Такої думки дотримується німецький дослідник спорту та руху з Вісбадена Дитер Брайтгекер, якого цитує «Німецька хвиля». Якщо діти змушені довго сидіти на одному місці, вони починають совати ногами та гойдатися на стільці. Це навіть доцільно та необхідно, як стверджує Дитер Брайтгекер. Він називає це «здоровим рухливим неспокоєм», що є необхідним для духовного та фізичного розвитку молодого покоління. У фахівців не викликає сумніву те, що діти мають природний потяг до рухливості. «Рух є базовою потребою, як їжа, вода та сон», — каже Брайтгекер. Однак більшості людей цей факт невідомий. Через фізичну активність діти освоюють своє навколишнє середовище. У багатьох дослідженнях вчені дійшли висновку, що рух робить дітей розумними. «Діти вчаться краще через активність організму, — говорить Брайтгекер. — Рух — це їжа для мозку». Нервові клітини стимулюються для того, щоб між ними виникав зв’язок. За словами німецького дослідника, в молодшому шкільному віці, до 11—12 років, у дітей існує внутрішня потреба рухатися. «До цього їх не треба навіть особливо спонукати, достатньо створити правильні рамкові умови», — вважає Брайтгекер. От якраз із цим і проблема. У середньому діти та молодь мають 50 хвилин спортивної активності на день, це виявило дослідження Інституту Роберта Коха, проведене 2007 року. Цього явно не вистачає, зауважують науковці. Уроки фізкультури самі по собі не можуть ліквідувати наявних дефіцитів. Рухатися важливо й на інших шкільних заняттях, радить Дитер Брайтгекер.
Ребальзамовано тіло Пирогова
П’ятого грудня минуло 130 років від дня смерті видатного хірурга, вченого та педагога Миколи Івановича Пирогова. До цієї дати на терені Національного музею-садиби його імені завершено чергову ребальзамацію тіла, яке знову покладене до броньованого гермосаркофага зі спеціальним покриттям, що не допускає перепадів температури повітря. Процедуру, яка тривала впродовж місяця й коштувала 200 тис. грн, виконали російські вчені на чолі з академіком Юрієм Денисовим-Нікольським. Він уже понад 30 років займається питаннями ребальзамації й нині опікується збереженням тіла більшовицького вождя Володимира Леніна в московському мавзолеї. Допомагали закордонним фахівцям викладачі Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, подальші подібні заходи вони проводитимуть самостійно. Як поінформували в музеї-садибі, це вже дев’ята ребальзамація. Перша була запланована 1941 року, але через війну її здійснили аж 1945-го. Тоді вона тривала п’ять місяців, навіть поставало питання щодо захоронення тіла. Та вчені пішли на експеримент, і він удався. Це єдиний відомий науці випадок, коли процес розкладання тіла, яке впродовж 64 років перебувало в несприятливих умовах, вдалося зупинити. Тричі —1979, 1988 та 1994 рр. — тіло Миколи Івановича Пирогова для ребальзамації возили до Москви, повідомляє Федір БЕЖНАР, Вінниця.
Випуск газети №:
№227, (2011)Рубрика
Суспільство