Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Луганськ: тижневий снігопад витримаємо, а далі...
Для повної підготовки дорiг Луганська до зими потрібно ще понад 250 тисяч гривень. Про це повідомило управління комунального господарства Луганської міської ради. Основні функції з утримання шляхів в зимовий час покладено на Луганське міське комунальне підприємство експлуатаційного лінійного управління автошляхів (МКП ЕЛУА). На сьогодні в управлінні ЕЛУА є 37 одиниць спеціального автотранспорту, зокрема 13 снігоприбиральних машин, 14 піскорозкидачів, три навантажувачi сипучих матеріалів, бульдозер, автогрейдер, трактор-снігоочисник і два снігонавантужувачi. За словами начальника управління комунального господарства Луганської міської ради Олексія Сущенка, потрібною технікою місто забезпечене усього на 40%, причому техніка не оновлювалася давно. Останнє придбання ЕЛУА — 2 автомашини ЗIЛ, прийняті від розформованої військової частини і переобладнані під піскорозкидачі. За словами Олексія Сущенка, всі авто готові вже сьогодні вийти на вулиці міста, хоча частина з них вимагає ще мінімальної доукомплектування, зокрема потрібні 43 автошини, 38 акумуляторів, усього запчастин на суму 31 тис. гривень. Для проведення заходів проти ожеледі вже заготували 3 тисячі кубів піску і 600 тонн солі, що становить менше нiж половину від потрібного. На зимове утримання шляхів з міського бюджету виділено близько 250 тисяч гривень, хоча для повного забезпечення потрібно вдвічі більше. Ще одна проблема — нестабільний запас пального для роботи техніки, на сьогодні заготували тільки тридобовий запас. За словами Олексія Сущенка, колектив ЕЛУА готовий витримати тиждень боротьби зі снігопадом, повідомляє Олена ПРИВЕН , Луганськ.
Рівненщина — сьома в Україні
Про це повідомив заступник голови Рівненської облдержадміністрації Анатолій Юхименко, виступаючи на Дні депутата обласної ради. Так, у 2003 році Рівненщина досягла 20-відсоткового приросту у промисловості. Стале зростання обсягів виробництва зафіксоване в харчовій, деревообробній та хімічній галузях. Урожай цукрових буряків, картоплі, овочів у нинішньому році зріс на 24 відсотки. Середня заробітна плата в області складає 374 гривні, що на 20 відсотків більше, ніж за відповідний минулорічний період. Щоправда, ці показники затьмарюють гострі соціальні проблеми: недостатнє фінансування медичних закладів, 47 мільйонна заборгованість щодо виплати чорнобильцям та суттєве подорожчання хліба, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН , Рівне.
Переможцям олімпіад — подорожі до Діснейленду і Артека
Днями стартував Другий етап Всеукраїнських предметних олімпіад — міські і районні, що триватиме до середини грудня. У Донецькій області в них візьмуть участь близько 40 тисяч школярів 7—11 класів, що посіли призові місця в Першому (шкільному) етапі. Інтелектуальні змагання проводитимуться з 14 предметів, кожний з них в різні дні, щоб одна дитина змогла спробувати свої сили відразу в кількох предметах.
Ще у вересні на своїй прес-конференції голова Донецької обласної ради Борис Колесников повідомив, що, починаючи з цього року, всі обласні олімпіади проводитимуться під егідою обласної ради, а всі переможці предметних олімпіад як премію отримають від обласної ради тижневі путівки до Діснейленду в Париж. «Це для учнів 9—11 класів, а 6—8-класники отримають путівки до «Артека», — розповів Б. Колесников.
Треба зазначити, що Донецька область кілька років поспіль посідає в Україні перше рейтингове місце на олімпіадах, яке визначається виходячи з кількості дiтей-переможців республіканської олімпіади. Наприклад, 2003 року на Всеукраїнські олімпіади до Києва їздили 89 школярів Донецької області, 63 з яких повернулися з перемогою. Більше того, третина команди України, яка бере участь в міжнародних олімпіадах, складається з донеччан. Це і не дивно, оскільки підготовка школярів до республіканських олімпіад проводиться на дуже серйозному рівні. По-перше, з обдарованими дітьми систематично працюють їхні викладачі. Крім того, в Донецьку працює обласна очно-заочна школа для обдарованих школярів, до якої вони їздять раз на місяць з усієї області. Тут з дiтьми займаються викладачі вузів за спеціальною творчою програмою. Незважаючи на те, що офіційно взяти участь в олімпіаді можна з 6 класу, в Донецькій області проводяться своєрідні інтелектуальні змагання для наймолодших — «Розумники і розумниці», «Юний ерудит» й інші, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , Донецьк.
Випуск газети №:
№209, (2003)Рубрика
Суспільство