Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

27 серпня, 00:00

Польська віза — не за горами

З першого вересня завбачливі громадяни України вишикуються в чергу до консульств Польщі, розташованих на території України, для отримання польських віз. Адже з першого жовтня в’їзд до Польщі, яка стає членом Євросоюзу, буде дозволено тільки за умови наявності цієї візової позначки в паспорті. Де і як це можна буде зробити? У будь-якому з п’яти генеральних консульств, які працюють у Києві, Львові, Харкові, Одесі та Луцьку, незалежно від прописки, — де вам буде зручніше це зробити. Візи матимуть одноразовий і багаторазовий характер, останні, проте, розраховані лише на рік користування і лише у нечастих винятках довше. Як підкреслив на прес-конференції тимчасово виконуючий обов’язки Генерального консула у Львові Януш Яблонський, для отримання візи доведеться приходити до консульства два рази. Перший — щоб зареєструватися і дізнатися, коли прийти за візою. Другий — щоб її отримати або не отримати, якщо ваше прізвище занесене до реєстру небажаних для перебування на території Польщі осіб. Візи у консульствах видаватимуть приблизно 500 громадянам щодня (у Києві вдвічі більше), причому безкоштовно. А якщо ви скористаєтеся послугами туристичних фірм, вони, природно, мають право зажадати за роботу якусь суму. Багаторазові візи можуть отримати залізничники та водії автомобілів, які здійснюють міжнародні перевезення; особи, чия діяльність пов’язана з програмами обміну фахівців, регулярними двосторонніми контактами; бізнесмени, які працюють легально з польськими фірмами, занесеними до загального реєстру польських фірм; громадяни України, які мають у Польщі яке-небудь майно або родинні зв’язки, а також які відвідують Польщу для догляду за хворим родичем чи його могилою. Що цікаво, українські пенсіонери, надавши відповідні документи, також отримають багаторазові візи, і це дає надію, що єдиний піший перехід на україно-польському кордоні працюватиме. Для багатьох українців, які проживають поблизу кордону, цей перехід — єдиний засіб для існування. Якщо кілька разів перейти кордон, відстоявши чергу і взявши з собою до Польщі дрібний товар, а назад — гроші, можна за день заробити приблизно 5—10 доларів. Що не менш цікаво, громадяни Польщі зможуть перетинати кордон без яких-небудь українських віз, повiдомляє Ірина ЄГОРОВА , Львів.

З ринків збиратимуть інтенсивніше

Не секрет, що левову частку надходжень до місцевих бюджетів міст і селищ Рівненської області становить ринковий збір. Як повідомив перший заступник голови державної податкової адміністрації Рівненщини Анатолій Скачко, цьогорічний показник навіть перевиконано, і він складає 108 %, а місцеві бюджети за цей час поповнилися на 5,7 млн. грн. Однак, як стверджує голова бюджетної комісії Рівненської обласної ради Олександр Юркевич, це ще не привід для самозаспокоєння. Щоб навести лад на базарах області, необхідно, в першу чергу, щоб усі місцеві ради прийняли єдині в масштабах області правила гри: мінімальні граничні розміри ринкових зборів, визначення площі торгового місця, з якого знімається збір тощо. А член цієї комісії Віктор Матчук запропонував доручити податківцям розробку сітки тарифів та ринкового збору залежно від розташування цих ринків. Загалом підняті на засіданні бюджетної комісії Рівненської обласної ради питання видаються своєчасними. Адже внаслідок підвищення мінімальної зарплати та введення єдиного 13% податку з 1 січня 2004 року, надходження у місцеві бюджети суттєво зменшаться. Ось тут і повинні прийти на допомогу ринкові збори, повiдомляє Сергій СТЕПАНИШИН , Рівне.

До нового навчального року — з комп’ютерними класами?

«Протягом 2003—2004 навчального року міська влада планує повністю забезпечити кожну школу міста найновішими комп’ютерами останнього покоління», — заявив донецький міський голова Олександр Лук’янченко на прес-конференції у міськраді. Вже сьогодні у рамках програми із комп’ютеризації шкіл міста відкрито 19 комп’ютерних класів. А до цього навчального року міська рада подарує ще 10 школам Донецька нові комп’ютерні класи. При цьому слід відзначити, що на закупівлю нових комп’ютерів використають кошти, отримані від благодійницького концерту дитячої творчості (приблизно 500 тисяч гривень), а також спонсорську допомогу. Зі слів О. Лук’янченка, всі 150 шкіл Донецька повинні бути обладнані технікою останнього покоління, що, безумовно, збільшить престиж освіти і полегшить школам підготовку до нового навчального року. Щоправда, як показує практика, не всі школи міста — з комп’ютерними класами чи без них, — готові вже сьогодні прийняти у свої стіни учнів. Так, цього тижня традиційна перевірка шкіл на чолі з донецьким мером побувала у шести школах та Палаці дитячої і юнацької творчості. З’ясувалося, що дві з цих шкіл (102 у Київському районі та 120 в Будьонівському районі міста) поки що не можуть похвалитися своєю підготовленістю до початку роботи. Потрібно зазначити, що в інших школах цих районів ситуація цілком інша — чудово обладнані класи, підготовлені підручники, скрізь зроблено ремонт, повiдомляє Ганна ХРИПУНКОВА , Донецьк.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати