Коротко / СУСПІЛЬСТВО
На дніпропетровську землю не знайшлося покупця
Невдачею завершилася спроба провести в Дніпропетровську перший аукціон із продажу землі несільськогосподарського призначення. Ділянку розміром у третину гектара на південній околиці міста було запропоновано покупцям за стартовою ціною близько 600 тисяч гривень, однак до самих торгів справа так і не дійшла. Як повідомив начальник земельного відділу комітету комунальної власності Дніпропетровської міськради Сергій Распопов, організаторам аукціону «забракло практичного досвіду» щодо проведення подібних заходів. Незважаючи на те, що можливістю купівлі землі «зацікавилися сім юридичних осіб» із Харкова, Києва та самого Дніпропетровська, їхнє знайомство з ділянкою, судячи з усього, викликало лише розчарування. «Потенційних покупців, — сказав С. Распопов, — не влаштовувала як конфігурація ділянки, так і її невеликі розміри. Вони просили виставити на продаж ділянку приблизно втричі більшу, на якій можна побудувати не кіоск чи крамничку, а досить великий об’єкт. Інакше капіталовкладення не мають сенсу». Погану організацію аукціону, на який місцева влада покладала надії з визначення ринкової ціни міської землі, піддав різкій критиці міський голова Дніпропетровська Іван Куличенко. Проте відступати від наміченого І. Куличенко, згідно з його запевненнями, не збирається, хоча б тому, що Дніпропетровськ у порівнянні з іншими великими містами й обласними центрами України і так спізнився з початком продажу землі на декілька років. Наприклад, першу ділянку під приватизованою будівлею було продано її господарям 2000 року, але на сьогодні відбулося лише 10 таких продажів. Міський голова обіцяє, що перший аукціон із продажу земель несільськогосподарського призначення відбудеться найближчими місяцями, однак тепер на торги виставлятимуться ділянки більші за розміром і вже не на околиці міста, а в центрі, повідомляє Вадим РИЖКОВ , «День».
Тютюнове підпілля
Дві фури, завантажені 20 тоннами вирощеного на полях сусідньої Молдови тютюну, «заарештовано» біля села Руда Кам’янець-Подільського району в ході спільної операції податківців і оперуповноважених управління СБУ. «Ці вантажівки рухалися до комори на території цього ж таки села Руда. У коморі виявилося, що це вже далеко не перші рейси, організовані контрабандистами», — повідомив для «Дня» начальник Управління податкової міліції Хмельницької ОДПА Микола Козловський. М. Козловський вважає, що «цей підакцизний товар вартістю сто тисяч гривень призначався для підпільного виробництва тютюнових виробів». Наразі залишилося встановити, де саме на кордоні Батьківщини те «вікно» для контрабанди, і адресу підпільної тютюнової фабрики. Офіційна ж тютюнова фабрика у Кам’янці-Подільському не витримала конкуренції з підпільною. Цей банкрут уже давно «лежить», не показує жодних ознак життя. Очікується не менш гучна справа за ту, що передало до Феміди управління СБУ. На лаву підсудних сяде аж сім обвинувачених. Ті різали і сушили тютюн у селі Пашківці Хмельницького району, везли до міста Деражні, де на колишній лісоторговельній базі було організовано виробництво «Прими». «Досудовим слідством доведено, що злочинне угруповання у складі сімох осіб займалося тіньовим виробництвом і збутом сигарет великими гуртовими партіями. Сировину завозили контрабандним шляхом. Обвинуваченим вперше інкримінується стаття 255 (створення злочинної організації з метою скоєння тяжкого злочину. — Ред. ) Кримінального кодексу України», — заявив для «Дня» начальник Управління СБУ у Хмельницькій області В’ячеслав Гордієнко, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».
Закарпаття: у кожного свій храм
За дві незалежні п’ятирічки кількість релігійних організацій в області подвоїлася. Нині налічується 1410 «вогнищ» різних віросповідань 36-и конфесій і напрямів. Лідирують православні — 523 громади, за ними — греко-католики (315) і римо-католики (81). Про це сказав для «Дня» начальник відділу у справах релігій облдержадміністрації Степан Йовжій. На сьогодні на кожну тисячу чоловік населення припадає одна релігійна організація та один священик, а на 1200 осіб — один храм або молитовний будинок. Отже, в Закарпатті не шукають дорогу до храму, а добиваються того становища, щоб у кожного був свій храм. Аби не сваритися!.. Тенденція до заспокоєння нині очевидна. Якщо на початку 90-х років майже в 160 населених пунктах краю спалахнули конфлікти релігійного плану, то нині майнові проблеми жевріють усього в 20 селах і містах. Найгостріше вони постають у селі Великі Лази Ужгородського, Нове Давидково Мукачівського та Вишково Хустського районів. Із 1992 по 2002 рік на теренах Закарпаття зведено 324 культові споруди. В цьому році закладено фундаменти ще 190, з яких 88 православних храмів, та 55 греко-католицьких, повідомляє Василь ЗУБАЧ , Ужгород.
До Італії не доїхали
Ідуть постраждалі до слідчого Деражнянського райвідділу внутрішніх справ на Хмельниччині. Чоловіки й жінки різного віку на очній ставці впізнають 51-річну підозрювану у шахрайстві. Ця підозрювана з Немирівського району Вінницької області знайшла найактуальнішу тему. «Пересувалася від села до села, пропонуючи допомогу в організації поїздки до Італії на заробітки. Попит на її «послуги» не спадав», — повідомив для «Дня» старший інспектор Центру громадських зв’язків управління МВСУ у Хмельницькій області Ігор Байдак. «Брала копії усіх необхідних для закордонної поїздки документів, по 250 гривень авансу за «послуги» з кожного», — продовжив Ігор Байдак. Коли вже в селі створювалася група з 20 «заробітчан», призначала зустріч біля посольства Італії в Україні. У столиці стражденні чекали марно. Детективи затримали підозрювану 31 березня на вокзалі у Деражні, як тільки одержали заяву від одного постраждалого, Поголос про затримання пішов по всьому краї. Так само, як донедавна розповідали одне одному, що «є така добра молодиця, яка допоможе», наразі переказують, аби зверталися в «органи» по свої кровні гроші, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».
Випуск газети №:
№63, (2003)Рубрика
Суспільство