Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Крила — щоб рятувати

Авіація МНС святкує десятиріччя діяльності
25 лютого, 00:00
ФОТО НАДАНЕ ПРЕС-СЛУЖБОЮ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ МЧС У ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Рятувальники-авіатори МНС зупинять свавільну стихію, загасять пожежу в лісі чи полі, швидко доставлять рятувальну техніку туди, де трапилося лихо. Вони спускаються з неба, щоб допомагати тим, хто потрапив у біду, визволять людей із вогню, знімуть із уламку крижини, знайдуть заблукалого в найвіддаленішому куточку лісу чи в горах...

Ніжинський Спеціальний авіаційний загін був створений у 1999 році на базі авіаполку Міністерства оборони. Як розповів командир цього підрозділу полковник служби цивільного захисту Віктор Сліпченко, авіація МНС фактично розпочиналася з 2-х літаків та одного вертольота. Протягом року техніку оновили й продовжують це робити донині, незважаючи на фінансову нестабільність. Сьогодні авіація МНС вже налічує 26 повітряних суден. Нещодавно в складі Спецавіазагону створений єдиний в Україні протипожежний підрозділ, в який увійшли чотири протипожежних літаки Ан-32П та два вертольоти Мі-8МТ. Ці новенькі літаки вітчизняного виробництва уже влітку минулого року зарекомендували себе незамінними для гасіння лісових пожеж у Криму, на Чернігівщині та Харківщині. Цього року чекаємо на два легкі вертольоти нового покоління ЕС-145 виробництва компанії «Єврокоптер». Обіцяли також збільшити грошове забезпечення авіаторам, але, з огляду на світову фінансову кризу, доведеться зачекати. У частині служать і працюють близько 600 чоловік, зокрема, 130 пілотів найвищої кваліфікації, 45 авіаторів мають відзнаки МНС, а 6 — високі державні нагороди. Чергування здійснюється цілодобово, а у разі виникнення надзвичайної ситуації, за 8—20 хвилин екіпажі вже готові до вильоту в будь-якому напрямку, повідомляє прес-служба Головного управління МНС України в Чернігівській області.

Окрім рятувальних операцій, екіпажі беруть участь у перевезенні до місць надзвичайних ситуацій оперативних мобільних груп, рятувальних підрозділів, гуманітарних вантажів, виконують санітарні рейси, ведуть аерофотозйомку й моніторинг земної поверхні та трубопроводів. Окремої уваги заслуговують рятувальники парашутно-десантної групи. Три десятки натренованих професіоналів мають відмінну фізичну підготовку, навчені принципам виживання в екстремальних умовах, парашутному та безпарашутному десантуванню.

На рахунку Спеціального авіаційного загону МНС безліч рятувальних операцій: ліквідація наслідків стихії у затопленому паводком Закарпатті, евакуація постраждалих із місця залізничної катастрофи потягу «Київ-Акмола», рятування рибалок на Київському та Каховському водосховищах, гасіння пожеж у лісах, на складах боєприпасів Міноборони під Новобогданівкою та багато іншого. Авіатори МНС неодноразово надавали допомогу під час лісових пожеж у Туреччині та Грузії. Перейнявши досвід українських колег, білоруси створили аналогічний авіапідрозділ у себе. Нині льотні екіпажі МНС здійснюють чергування на летовищах у Харкові та Сімферополі, а щоб максимально охопити територію нашої держави, в майбутньому це планується зробити ще й у Мелітополі та Одесі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати