Перейти до основного вмісту

Куди йде «чорнобильська» копійка?

11 серпня, 00:00

Як випливло в ході перевірки, з виділених для регіону на чорнобильські потреби минулого року 9698 тисяч гривень не за призначенням було використано близько 300 тисяч, левову частку яких «з’їло» виконання будівельної чорнобильської програми.

Так, в акціонерно-пайовому товаристві закритого типу імені Шевченка Тростянецького району на «чорнобильські» кошти (188,7 тисячi гривень) було зведено у липні минулого року три житлових будинки й заселено їх сім’ями, які ніякого стосунку до переселенців або потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС не мали. Голова правління АПТЗТ Любов Кулик пояснила цей факт браком у селі переселенців, з чим, власне, й було пов’язане, за її словами, тимчасове заселення будинків іншими людьми. З огляду на наявність в екологічно небезпечних районах України понад 300 тисяч осіб, які потребують відселення, аргумент голови виглядає, м’яко кажучи, непереконливим, що дало підставу працівникам КРУ кваліфікувати цей факт як серйозне порушення.

Погріли руки на «чорнобильських» коштах і у ВАТ «Трансавтосервіс», яке на 26,6 тисячi гривень завищило, на думку перевіряючих, суму будівельно-монтажних робіт при спорудженні для чорнобильців у Кролевці 65-квартирного житлового будинку.

Певні порушення були виявлені КРУ й під час перевірки порядку надання компенсацій і пільг з боку Сумського обласного управління в справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС. Бухгалтерія цього відомства «оздоровила» на папері минулого року дітей на цілих 101 тисячу гривень, в той час як путівки на оздоровлення спокійнісінько лежали в сейфі.

З іще більшою «ефективністю» використало гроші, які виділялись на оздоровлення дітей, керівництво обласного управління освіти, у підпорядкуванні якого знаходиться санаторій-профілакторій «Ровесник». Так, на ці кошти в грудні минулого року було куплено автомобіль ВАЗ-21099 вартістю 17,4 тисячі гривень, який, зрозуміло, ніякого стосунку до дітей-чорнобильців не має. Траплялося також, що в цьому ж санаторії на чорнобильські гроші харчувалися не ті, для кого вони призначались, а дядьки й тітки від освіти, котрі збиралися тут на свої семінари. Загалом подібним чином «проїли» понад 50 тисяч гривень.

З точки зору закону, КРУ не знайшло в діях зазначених вище та ще цілого ряду посадових осіб зловживань, які б тягли за собою кримінальну відповідальність. І санкції проти них, скоріш за все, обмежаться штрафами та адміністративною «накачкою». Та чи стає від цього меншою провина тих, хто, заколисуючи свою совість загальними розмірковуваннями про чорнобильське горе, відкушує пристойний шмат від не такого вже й великого державного пирога. Не замислюючись над тим, що, можливо, комусь із позначених чорнобильськими позначками дітей ця «використана не за призначенням» копійка могла б врятувати життя. Якби її в них не вкрали...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати