Культурна антипропаганда
На Донбасі стартував проект оновлення музеївОксана Левкова, керівник ВГО «Не будь байдужим!», кілька днів тому повернулася з Донбасу, побувала у музеях Лисичанська, Рубіжного, Попасної та Сєверодонецька, щоб зрозуміти, як у подальшому допомогти закладам із оновленням — технологічним та ідеологічним.
Це оновлення відбудеться у рамках проекту «Донбаський музей», який реалізують за фінансової та організаційної підтримки Платформи національних обмінів і Національного фонду підтримки демократії (США). Це те, чим би мало займатись наше Міністерство культури чи Міністерство інформаційної політики, наразі ж беруться активісти. Як пояснила Оксана Левкова, через військові дії на сході цей регіон потребує першочергового захисту від російського пропагандистського впливу, зокрема і в закладах культури.
Перші візити у музеях відбулись, однак на співпрацю погодились не всі. Відмову активісти отримали від Сєверодонецького музею історії міста, що знаходиться на території заводу «Азот». Як пояснила адміністрація, музей нині на інвентаризації, а для співпраці слід підготувати письмовий запит.
«Інші музеї нас тепло та люб’язно приймали. У Рубіжному є краєзнавчий музей, тут попросили знайти хоча б якийсь екран для показу відеоматеріалів та методики опису монет. Що цікаво, тут також є кімната, яку присвячено АТО, і це найбільш відвідувана зала. А в Лисичанську на нашу пропозицію зробити таку ж залу відповіли, що не факт, чи зрозуміють люди таку новацію. Тож будемо оновлювати і краєзнавчий музей Лисичанська, він перевантажений радянськими символами, жодного натяку нема на тему, приміром, ОУН на Донеччині, досі у музеях оперують поняттями Вітчизняна війна, а не Друга світова», — розповіла Оксана Левкова.