Перейти до основного вмісту

«Міська скатертина»

Дизайнер Лілія Пустовіт та художник Павло Маков — про новий спільний проект, мистецтво в щоденних речах і наснагу творчої синергії.
07 червня, 09:04

Два з половиною року тому художник-графік Павло Маков та дизайнер Лілія Пустовіт на честь 15-річчя «Дня» створили стильну «клубну хустку». Хустку відразу помітили і належно оцінили наші партнери, автори й читачі. Але творчість — це не окремі ідеї, це цілісний процес, коли один задум перетікає в інший, розвиває його і стає новим етапом у роботі. У тандемі Пустовіт — Маков таким етапом стала ідея створення скатертин і серветок з італійського льону. Павло Маков запропонував гравюри, решту зробила Лілія Пустовіт. Вийшло, як завжди — просто, стильно і по-мистецьки естетично.

Павло МАКОВ, художник-графік:

— Поряд з темою моїх садів я вже декілька років займаюся темою обрусів. Вона існує приблизно з 2005 року. Скатертини багато разів успішно виставлялися, успішно продавалися на аукціоні «Сотбіс». А як народжуються ідеї? Та... ніяк. Два роки тому Лілія робила свою колекцію вбрання з моїми роботами. А потім я їй сказав: «Ліля, було б не погано зробити ще й скатертини». І от — вийшло! В основі — дві мої гравюри: соловейко — той, що співає, і соловейко — та, що сидить. Оскільки вони з’явилися на моїх великих скатертинах, і на колекції вбрання від Лілії, то залишилося лише їх надрукувати на полотні. Я надав Лілі можливість користатися моїми роботами...

Усі зразки сьогодні — в чиїхось колекціях. Їх небагато, 10 штук. Одна не знята і висить у студії Лілії Пустовіт. Чесно кажучи, жодної з них я не бачив. Нещодавно Ліля запропонувала мені забрати в подарунок одну — для моєї дружини. Вона колись запитувала мене про розмір нашого великого столу на дачі. Я так розумію, що вона приготувала одну для нас — Лілія дружить із моєю дружиною. Якщо говорити про технологію, то весь цей матеріал, перш ніж із нього щось шиють, друкується. Друкували в Італії. Як це робиться — це для мене самого загадка, тому що я працюю з папером, а не з тканиною. Я дуже задоволений, що з цього щось вийшло. Гадаю, є сенс робити такі скатертини на замовлення, тому що річ має бути дорогою, в масовому порядку ніхто ставати в чергу не буде. Адже сам процес виробництва скатертини настільки дорогий, що коли її продавати за 200—300 доларів, вона буде більше віднімати грошей, ніж віддавати.

Лілія ПУСТОВІТ, дизайнер:

— Одна з робіт Павла Макова так і називається «Міська скатертина» (2009 р.). До того ж, він уже не створює саме цієї серії, а ми знову «відроджуємо» творчість геніального художника і, так би мовити, робимо її доступною широкому загалу. Адже не кожен може собі дозволити купити картину Павла Макова. А от придбати кілька серветок із зображенням прекрасної роботи — і приємно, і доступно справжньому поціновувачеві сучасного мистецтва та дизайну. У нас є дві кольорові гами: більш тепла вінтажна сепія та сучасний жорсткий чорно-сірий відтінок. Крім того, у Павла є три-чотири види робіт у серії Utopia і декілька різних картин серії «Скатертина», які ми поступово запускаємо в роботу. Серветки і скатертини виготовляємо з високоякісного щільного льону, з нанесенням цифрового друку, який робимо в Італії. Так що служитиме така річ довго. А от ціна залежатиме від розміру й кількості замовлень. Поки що виготовили декілька зразків, запропонуємо магазинам.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати