МНС не встигає гасити лісові пожежі
Турист із Харкова підпалив ліс під Алупкою. У вогні загинули лісникиНа лісовій пожежі у Криму є жертви. Минулої неділі в районі сильної лісової пожежі неподалік від Алупки в Криму знайшли працівника Оползневського лісництва, 1965 року народження, і його дружину, 1967 року народження, котрі задихнулися від диму. Як з’ясувалося, подружжя, опинившись у вогняній пастці, не встигло втекти від димової хмари і загинуло на місці пожежі, — повідомили «Дню» в прес-службі уряду Криму. Остаточну причину смерті обох встановлює судмедекспертиза.
Вже третю добу в Криму продовжується боротьба з найсильнішою пожежею в Алупкінському лісництві, що охопила понад 50 гектарів лісу. В неділю на півострів знову прибув Міністр надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич. Він прилетів до Криму з Херсонської області, де пожежами також охоплено понад чотири тисячі гектарів. Разом iз головою Верховної Ради АРК Анатолієм Гриценком, головою уряду Віктором Плакидою, головою Ялтинської міськради Сергієм Брайком він у лісовому протипожежному штабі керує локалізацією пожежі, що мала жертви.
Вже наступного дня для боротьби з вогнем кримським урядом було залучено близько 1000 чоловік і понад 80 одиниць техніки, — говориться в екстреному повідомленні прес-служби Ради міністрів АРК. У роботах iз гасіння лісу бере участь 360 осіб з особистого складу МНС, 170 осіб з Військово-морського флоту України, 200 осіб з лісгоспу, залучено підрозділи внутрішніх військ і козачих формувань, співробітники міністерства медицини катастроф МОЗ Криму. Однак, незважаючи на це, площа вогню в неділю досягала 70 гектарів. Рада міністрів Криму розглянула ситуацію з пожежею на екстреному засіданні й виділила з резервного фонду 250 тисяч гривень, чотири тонни бензину й дві тонни солярки для заправляння техніки. Тільки після двох діб боротьби з вогнем область пожежі було зменшено з 70 до 50 гектарів.
— Пожежа тут найвищої складності, на локалізації її осередків задіяна велика кількість людей і техніка, однак це давало лише обмежені результати, бо єдиним ефективним засобом боротьби з такими пожежами в таких важкодоступних місцях може бути тільки протипожежна авіація, — пояснив Нестор Шуфрич журналістам. — Заходи вже вжито, і незабаром до гасіння пожежі долучаться вертоліт і літак, завтра зранку до боротьби з вогнем направлять ще два вертольоти...
Як повідомив «Дню» голова кримської комісії з надзвичайних ситуацій, заступник голови Ради міністрів АРК Едуард Гривковський, причиною пожежі під Алупкою стала неправильна поведінка в горах туриста з Харкова. «Чоловік 1978 року народження не мав навичок поведінки в горах, забрався так високо, що не зміг спуститися самостійно. По мобільному телефону він викликав рятівників і сигналізував їм про своє місцезнаходження спалахами фотоапарата. А коли рятівники не змогли його виявити, щоб показати, де він знаходиться, турист розпалив багаття. За лічені хвилини загорілася суха лісова підстилка» — повідомив Едуард Гривковський. Сильний вітер розніс вогонь, і коли рятівники підійшли до осередку вогню, горіння вже розповсюдилося на площі у два гектари. Харківського туриста довелося рятувати тепер уже від вогню. Його затримала Ялтинська міліція, ведеться слідство.
Учора в ущелинах під Алупкою боротьба з вогнем все ще продовжувалася. Гасінню пожежі перешкоджали сильний поривчастий вітер швидкістю до 20 метрів на секунду, який час від часу міняв напрям, а також те, що ліс горів у важкодоступних гірських ущелинах, далеких від джерел води, куди не могла підійти протипожежна техніка. Наприкінці дня у неділю МНС залучило до гасіння протипожежну авіацію. Ввечері в Бельбек прибули літак АН 32 і вертоліт iз обладнаннямдля відбору води в морі й викиду її на осередок вогню. Зранку в понеділок до гасіння долучилися ще два вертольоти.
Періодично над кримськими горами проводиться розвідка з вертольота. У неділю вдень надійшов сигнал, що в районі Фороса виявлено новий осередок займання. За повідомленням оперативно-координаційного центру ГУ МНС України в АР Крим, у перші години по спалахуванню площа нової пожежі складала близько гектара, до її гасіння взялося два пожежних відділення і чотири водовозки.
Сильна спека наприкінці серпня досягла свого апогею, і в ці дні весь південь України охоплений періодичними пожежами. За даними ГУ МНС у Криму, в день виникнення пожежі в Алупкінському лісництві 24 серпня 2007 року пожежно-рятувальні підрозділи Кримського главку МНС здійснили 22 виїзди на гасіння пожеж у Криму, з них лише 17 виїздів на ліквідацію займань трави у степових масивах і лісу в гірських районах півострова. Суха погода і безтурботність туристів стали постійною причиною численних пожеж. Найбільша кількість виїздів на подібні НП зареєстровано у Феодосії — чотири пожежі, Судаку й Сімферопольському районі по три займання. Найбільш масштабна пожежа в цей день сталася на плато Ай- Петрі в Куйбишевському лісництві Бахчисарайського району. Площа пожежі тут склала близько 9,5 гектарів. Причому лише завдяки злагодженим діям рятівників МНС і співробітників лісгоспу вдалося ліквідувати верхову пожежу, що почалася. Всього в гасінні вогню було задіяно понад 220 осіб особистого складу і 38 одиниць техніки. До 20 години вечора цю пожежу вдалося локалізувати, однак буквально за кілька хвилин надійшло повідомлення, що сталося загоряння лісу в 12 кварталі Алупкінського лісництва, на якому на разі задіянi практично всі сили ГУ МНС Криму, — говориться в повідомленні МНС. Очікується, що за допомогою авіації пожежу буде погашено не раніше вівторка.
Прес-служба МНС також повідомляє, що в Донецькій області горить заповідник «Крейдяна флора». На місці пожежі вибухають боєприпаси часів Великої Вітчизняної війни. Площа пожежі досягла трьох гектарів низового і 0,5 гектарів верхового (верхівки дерев) лісу. На площі, яку охопила пожежа, почали вибухати старі боєприпаси часів Великої Вітчизняної війни, які залишалися в землі. Вибухи лунали кожні 15—30 хвилин. Як повідомили журналістам у прес- службі головного управління МНС в Донецькій області, загрози мешканцям сусідніх населених пунктів немає.