МОЗАЇКА
Вогненне свято
Із 6 по 8 червня в Києві пройде II фестиваль вогню Kiev FIRE Festival-2008. У нашій столиці вперше виступлять вогненні зірки Imakokode (Франція), Antti Suniala (Фінляндія), а також Махамома (Україна). Київський фестиваль вогню охопить три майданчики: на Трухановому острові працюватиме КЕМП, де зберуться всі учасники і пройдуть майстер- класи гостей; сцена фортеці Косий Капонір відкриє фест, а київський Зелений театр завершить його, повідомили для «Корреспондент.net» організатори шоу. Протягом двох днів учасники з Франції, Фінляндії, Росії, Білорусі й України представлять програми, які відображають більшість напрямків вогненного жанру:
— вогненно-піротехнічне шоу-програма Світло і Пітьма театру вогню Dancing Fire (Брест, Білорусь);
— містерія Universe від Театр О і Solar Wind (Санкт-Петербург, Росія);
— екстремальна постановка Легенда про Прометея театру Atesh (Гомель, Білорусь);
— танцювальний перфоманс «Одна проста історія», представлена Creative Teamwork Pantera (Харків, Україна);
— вогненне шоу на ходулях Вольфрам (Євпаторія, Україна);
— спектакль вогненних театрів Києва «Подорож Маленького Принца»;
— виступи Imakokode (Франція) і Antti Suniala (Фінляндія);
— вогненно-піротехнічне шоу Kiev FIRE Festival-2008.
«Космічне» пиво
Японська пивоварна компанія Sapporo Holdings заявила, що збирається зварити так зване космічне пиво, повідомляє lenta.ru, посилаючись на агентство AFP. При його виробництві будуть використані зерна ячменю, вирощеного на міжнародній космічній станції 2006 року. Очікується, що партія нового пива буде готова до листопада 2008 року. «Космічного» ячменю, за розрахунками компанії, вистачить для випуску 100 пляшок. Дослідники розраховують, що цей проект стане одним з етапів підготовки людства до нової ери, коли люди все більше й більше часу проводитимуть у космосі.
Кальмар-гігант
Австралійські рибаки впіймали гігантського кальмара завдовжки понад шість метрів і вагою 227 кілограмів. Коли молюск потрапив у сіті риболовецького судна, він був уже мертвий, повідомляє lenta.ru з посиланням на агентство AP. Кальмара виловили на південно-східному узбережжі країни на глибині 500 метрів. Для того, щоб тіло гігантського молюска витягнути на палубу, знадобилися зусилля десяти рибаків. Мертвого головоногого тимчасово помістили на зберігання в складський морозильник міста Портленд. Місцевий музей має намір забрати його в найближчі дні. Біологи спробують визначити вид кальмара, його вік і можливу причину смерті, а потім він стане музейним експонатом. Кальмари належать до загону десятиногих головоногих молюсків. Довжина звичайного кальмара не перевищує 0,5 метра. Однак розмір гігантського кальмара, який вважається найбільшим безхребетним, може сягати 20 метрів разом із щупальцями. Гігантські кальмари мешкають на глибині 200—1000 метрів і рідко спливають на поверхню, тому їх, зазвичай, знаходять мертвими в шлунках кашалотів або викиненими на пляжі.
Випуск газети №:
№94, (2008)Рубрика
Суспільство