Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Мозаїка

20 квітня, 00:00

Забудьки

Щорічно в бюро знахідок у Японії потрапляє понад 10 мільйонів речей, втрачених чи залишених пасажирами на станціях метрополітену і у вагонах електричок. Як пишуть РІА «Новости», посилаючись на газету «Ніккей Віклі», в бюро знахідок однієї з найбільших столичних залізничних станцій «Токіо-еки» щодня надходять до тисячі речей. Серед найбільш неймовірних знахідок — інвалідні візки та милиці. Працівники бюро не перестають дивуватися, як можна забути такі життєво важливі речі. Були й сюрпризи, на зразок кольорового принтера, який до глибокої ночі простояв на полиці для багажу у вагоні електрички.

Чимала частина знахідок так само незначна, як і численна. Наприклад, не залишаються без уваги навіть монети найнижчого номіналу: за день «скарбниця» бюро знахідок поповнюється черговою сотнею монет вартістю в одну єну. Але найскладніше для працівників бюро завдання — визначити значущість клаптиків паперу: чи то вирізаний рецепт страви чи записаний на обривку телефонний номер. Дуже важко визначити, чи викинуто його навмисно чи втрачено випадково, але, в будь-якому випадкові, працівники бюро розглядають їх як загублену річ.

У Токіо функціонує Центр пропаж і знахідок при відділенні міської поліції, куди потрапляють речі, знайдені на вулицях. Його розташовано в п'ятиповерховому приміщенні загальною площею тисяча квадратних метрів, на яких зберігається близько 700 тисяч загублених речей. Цілий поверх відведено для парасольок — їх кількість у сезон дощів досягає 150 тисяч. Щоб звільнити місце для наступних, поліція після закінчення певного часу продає незапитані парасольки комісійним крамницям. У той же час деякі компанії-власники приватних ліній метрополітену вирішили вважати залишені дешеві пластикові парасольки сміттям і відразу викидають їх.

Стільникові телефони японці, очевидно, також не вважають великою цінністю, бо кількість слухавок, які очікують на своїх власників у бюро знахідок японської столиці досягла 98 тисяч. Зробити з ними поліція нічого не може, оскільки в них зберігається персональна інформація: номера телефонів, адреси електронної пошти і листи. Таке легковажне ставлення до телефонів можна пояснити тим, що більшість із них крамниці пропонують «безкоштовно» як додаток до платного контракту.

Особливу складність являють втрачені домашні улюбленці. Для кішок і собак, що втекли з дому закон передбачає категорію «напіввтраченої» власності і покладає відповідальність за їхнє тимчасове утримання в гідних умовах на спеціальні притулки. Але останнім часом окрім собак і кішок японці стали заводити екзотичних тварин, про яких у законі не говориться нічого. Такі улюбленці, як тхори, черепахи, змії та скорпіони, частіше за все опиняються в поліцейських дільницях. У цьому випадкові звичайно серед самих поліцейських знаходиться той, хто бажає взяти знахідку додому.

«Весільний потяг»

Росіяни, які захочуть повінчатися, мандруючи потягом, відтепер зможуть це зробити, забронювавши місця у «Весільному потязі». Таку послугу надає Октябрська залізниця та компанія «РЖД Тур» (Російських залізниць), повідомляють РІА «Новости». У складі спецпотяга: два вагони-ресторани, вагон-храм, штабний вагон, вагон для розважальних заходів і вагон-салон. Молодятам надане купе вагона «Гранд де люкс», а сам потяг розраховано на 100 пасажирів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати