МВС «відпрацювало» Львів
Вперше в Україні оперативне міліцейське відпрацювання проходило відразу в п’яти областях. Десять днів у Західній Україні — на Львівщині, в Тернопільській, Івано-Франківській, Закарпатській та Волинській областях перебували 35 працівників МВС. Тобто регіон «перетрясли» суттєво. Хоча штаб цієї масштабної операції був у Львові, і через намагання оздоровити криміногенну обстановку саме в цій області і приїжджала з Києва міліцейська бригада.
Щоправда, дісталося не лише явним злочинцям, а й міліціонерам, багато з яких сьогодні вже звільнено з МВС. За укриття злочинів та фальсифікацію кримінальних справ було звільнено чи знижено на посаді 83 керівники різних рівнів системи МВС, 97 офіцерів середньої ланки притягнуто до дисциплінарної відповідальності, 9 матеріалів направлено до прокуратури.
«Шевченківський райвідділ міліції, — розповідав журналістам перший заступник міністра внутрішніх справ, начальник Управління боротьби з організованою злочинністю МВС України генерал-майор Михайло Манін, — нагадував бомжатник. Як у цьому бруді було приймати людей? Ми знизили на посаді його колишнього начальника. І взагалі, людей не повинні зустрічати грати, залізні двері та автомати. Поки що існує проблема потрапити в райвідділ і бути почутим. А маємо працювати під гаслом: «Міліція і народ — партнери».
До речі, якось о третій годині ночі київські міліціонери намагалися достукатися до сумління чергових: «Допоможіть, нас пограбували!» Та скільки не зверталися, чули одне: «Пароль!» (До речі, той чуйний черговий в міліції вже не працює.) За словами першого заступника міністра, основне завдання, яке потрібно сьогодні перед собою поставити, — домогтися того, аби громадяни України повірили, що міліція працює не заради себе, а заради людей.
Показала виїзна бригада й те, як саме мають працювати люди в міліцейських погонах: було зареєстровано 965 злочинів загальнокримінальної спрямованості, з них 352 — неочевидні; розкрито по гарячих слідах 817 злочинів, серед них — три умисні вбивства, 10 тяжких тілесних ушкоджень, 17 розбійних нападів, 60 пограбувань, 380 крадіжок майна всіх форм власності та 21 незаконне заволодіння автотранспортом. Розкрито і 124 злочини, скоєні до початку відпрацювання.
Особлива увага приділялась боротьбі з наркотиками. Задокументовано 189 фактів незаконного обігу наркотичних речовин, по яких порушено 161 кримінальну справу. Ліквідовано 14 наркопритонів, три нарколабораторії, одна з яких на Сколівщині працювала майже рік на промисловому обладнанні та випускала важкі наркотики. Начальника відповідного райвідділу звільнено з посади, ряд працівників притягнуто до відповідальності.
Що стосується економічної злочинності, то викрито 138 кваліфікованих злочинів, серед них 103 тяжкі та особливо тяжкі злочини. З них — 57 у сфері службової діяльності, 29 зловживань владою чи службовим становищем та пов’язаних з використанням бюджетних коштів, 6 шахрайств з фінансовим ресурсами і чотири факти хабарництва. За викритими фактами порушено 126 кримінальних справ, до кримінальної відповідальності притягуються 92 особи, зокрема 65 керівників різних ланок. По виявлених фактах сума встановлених матеріальних збитків складає 7,78 млн. грн., з яких забезпечено відшкодування понад 3 млн. грн. На виконання Закону України «Про боротьбу з корупцією» складено та направлено в суд сім адміністративних протоколів на посадових осіб.