На дві години більше води

Подарунок отримали одесити в день народження рідного міста. Введено в дію резервуар чистої води водно-насосної станції «Головна». «З цього дня вода в будинки одеситів надходитиме на дві години довше», — пообіцяв мер міста Руслан Боделан. Зрозуміти і оцінити значення цієї сенсаційної новини може тільки той, хто жив в Одесі. Будь-який її житель, засидівшись у гостях чи на роботі після дванадцятої ночі, приречений лягати в постіль під шаром денного пилу або здійснювати обмивання водою, набраною про запас. Щось подібне роблять і ті, кому не пощастило збиратися на роботу ще до шостої ранку. У задушливу літню ніч навіть у найдорожчих готелях міста у вас немає ніякого шансу прийняти прохолодний душ. Тому в кожній другій одеській квартирі ви неодмінно знайдете місткість із запасом води та електричний бойлер. Гаряча вода в місті зникає у березні з закінченням опалювального сезону і з’являється не раніше жовтня. Тому будь-які новини, пов’язані з водопостачанням, сприймаються одеситами з особливим змішаним почуттям інтересу і недовіри.
Будівництво резервуара чистої води на ВНС «Головна» було розпочато ще шість років тому. Але 1993 року через брак коштів роботи було припинено. Будівництво відновилося тільки в лютому цього року. І ось тепер, після його завершення, вода в кранах жителів Одеси буде з шостої ранку до другої ночі. За словами керівників міста, наступним кроком стане вирішення проблеми якості води, її очищення. Сьогодні в рідині, що витікає з кранів одеських квартир, міститься вся таблиця Менделєєва з набором різних хвороботворних бактерій на додачу. На думку фахівців, з одного боку, в цьому винна стара система очищення (хлорування дністровської води, яка живить місто), з другого — давно проржавілий водопровід, один із найстаріших в Україні. Проблему якості води сьогодні в Одесі частково вирішують побудовані за рахунок міського бюджету 15 бюветів з очищеною та озонованою артезіанською водою. Чергові два було відкрито 1 вересня до дня народження міста. А ось з водопроводом складніше. Необхідністю його термінової реконструкції обгрунтували мерія міста і керівництво підприємства «Одесводоканал» нещодавнє підвищення цін на воду. Особливого ентузіазму серед жителів міста це, природно, не викликало. Тим більше, що труби, як і раніше, продовжували протікати, а воду в будинках стали відключати ще і в денні години.
«В Одесі дві споконвічні проблеми: водопровід і дороги. Дороги останнім часом якось зробили. Тепер залишилося вирішити, як під них засунути труби». Цей жарт команди КВК із Миколаєва, що прозвучав iз концертної сцени в день народження Одеси, припав до смаку одеситам. До речі, «пожартував» і генеральний консул Російської федерації в Одесі Фелікс Долженко. У день народження міста він підніс міському голові кілька оригінальних історичних документів їхнього Московського архіву, що стосуються Одеси. Один із них, датований початком ХIХ століття, виявився проханням «на найвище ім’я» про дозвіл на закупівлю італійського каменю для мощення міських вулиць. Усе в історії повторюється.