Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

На курорт — взимку

05 лютого, 00:00

Кабінет Міністрів затвердив програму розвитку Криму як цілорічного курорту, повідомила прес-служба українського уряду. Метою програми є створення сприятливих умов для розвитку матеріальної бази санаторно-курортного і туристичного комплексу, засобів розміщення та інфраструктури, зокрема шляхом приватизації об’єктів незавершеного будівництва, залучення вітчизняних та іноземних інвестицій; збереження існуючої мережі санаторно-курортних установ; збереження, розвиток, ефективне та екологічно безпечне використання природних, культурних і антропогенних рекреаційних ресурсів; створення нових робочих місць у санаторно-курортній та туристичній сфері; інтеграція Автономної Республіки Крим в систему світового туристичного ринку.

Значення Криму як курорту визначається його унікальними природними ресурсами, дуже цікавими визначними пам’ятками, розвиненою транспортною і санаторно-курортною інфраструктурою. Зараз у Криму щорічно відпочиває від 4 до 5 мільйонів чоловік з усіх країн СНД і ряду європейських держав. Деякі здравниці ПБК і Євпаторії пропонують також цілорічний відпочинок та лікування. Всього в Криму нараховується понад 600 санаторно-курортних та оздоровчих установ різних форм власності і державної належності, використовуваних в основному для сезонного лікування та відпочинку. Санаторії та пансіонати з лікуванням становлять 28 відсотків від загальної кількості і розташовані переважно на Південному березі Криму та на курортах Євпаторія, Саки. Близько 97 відсотків здравниць сконцентровані на вузькій прибережній смузі. Санаторії Криму мають спеціалізацію, яка залежить від особливостей лікувальних чинників місцевості, в якій вони розташовані. Сьогодні вся ця структура курорту використовується недостатньо ефективно.

Як уже повідомляв «День», у 2002 році Крим уперше за останні роки відвідало понад 5 мільйонів чоловік. У січні-листопаді 2002 р. в 11 містах і районах Криму, які мають курортну галузь, зібрано 725,1 мільйонів гривень, або 58,9 відсотків від загальної суми податків по Криму, що говорить про високу ефективність курорту як галузі господарства.

Голова Ради міністрів АРК Сергій Куніцин заявив кримському агентству новин, що «це перша регіональна програма в Україні у сфері курортів, затверджена Кабінетом Міністрів України. Ціна питання в цій програмі — 300 мільйонів гривень не тільки бюджетних, а і позабюджетних грошей», — зазначив Сергій Куніцин.

В цілому ця урядова програма є новим кроком у розвитку курорту. Не секрет, що саме сезонність була зараз головним гальмом у розвитку курорту. Якщо ж сезонність буде подолано або хоча б значно зменшено — це дозволить відчутно знизити ціни на путівки, зменшити безробіття, створити більш оптимальну інфраструктуру і поліпшити роботу транспорту навколо Криму, збільшити конкурентоспроможність кримських курортів порівняно з кавказькими.

Легше за все, вважає міністр курортів і туризму Криму Олександр Таряник, перейти на цілорічну роботу лікувальним санаторіям. Попит на їхні послуги існує цілий рік і пояснюється унікальністю кримських лікувальних ресурсів. Багато видів туризму також є цілорічними — наприклад, спелеологічний, конгресовий, літературний, адже в Криму 26 музеїв, значно більше, ніж у інших регіонах, мисливський та багато інших. Але цей потенціал треба розширити — побудувати нові готелі, створити умови для його розширення, організувати потоки відпочиваючих і багато іншого.

Гарний приклад організації цілорічної роботи показують зараз здравниці Євпаторії. Так, російські регіони і комерційні фірми уклали з Євпаторією договори на лікування хворих на церебральний параліч у Євпаторійському центральному дитячому клінічному санаторії Міністерства оборони України. Зараз там поправляють здоров’я всього 20 чоловік, але з лютого в санаторій почнуть заїжджати по 100 чоловік батьків з дітьми із Татарстану в кожну зміну. А в березні одна із комерційних фірм Казахстану чартерними авіарейсами буде регулярно доставляти на лікування в Євпаторію ще по 350 чоловік, потребуючих спеціалізованого лікування. Такі договори укладені на весь нинішній рік. Це вигідно і для хворих, і для здравниці, адже лікування в зимовий період обходиться дешевше, ніж влітку. Так, одна доба перебування дитини з 5-разовим харчуванням, лікуванням та проживанням обходяться у здравниці в 60 гривень, для дорослих — дорожче на 10-20 гривень. Це немислимі ціни для літа. Тривалість лікування — не менше 12 днів. У осінньо-зимовий період здравниця одночасно може прийняти на лікування до 600 хворих, а влітку — до 1 тисячі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати