Надзвичайний заклик
У Києві зустрілися волонтери та працівники Червоного Хреста України з представниками міжнародних організацій цього руху![](/sites/default/files/main/articles/27102015/10medicin.jpg)
Це вже друга, через понад рік після першої, така зустріч на підтримку України, широка координація зусиль і дій Червоного Хреста України спільно з міжнародними партнерами, які щиро й енергійно відгукнулися на нинішні наші біди. У першу чергу йдеться про активізацію багатокомпонентної допомоги масиву вимушених переселенців із зон збройних зіткнень на сході країни, а також цілеспрямовану участь в забезпеченні повноцінного лікування та реабілітації поранених і потерпілих унаслідок конфлікту воїнів і цивільних осіб. Тут, зокрема, потрібні і подальші значні фінансові вкладення, і планомірна побутова підтримка, і співдружність з медиками. Глибина відгуку міжнародної громадськості на надзвичайний заклик часу щодо української кризи викликає вдячність і надихає. У взаємодії з українськими колегами, з конкретними програмами допомоги беруть участь товариства Червоного хреста Австрії, Великобританії, Данії, Італії, Латвії, Люксембургу, Фінляндії, Японії, Франції, Чехії, Нідерландів, інших країн. Робота ведеться в безпосередній координації з Міжнародною Федерацією товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, ЮНІСЕФ, Єврокомісією з питань гуманітарної допомоги й захисту цивільного населення, Офісом ООН з гуманітарної ситуації в Україні. Представники нового гуманітарного фронту в години зустрічі були в єдиних лавах з партнерами й колегами, прибулими на форум з Харківської, Дніпропетровської, Одеської, Херсонської, Донецької й Луганської обласних організацій Червоного Хреста України. Кожен говорив прямо з місця, поза трибуною...
На зустрічі виступили виконувач обов’язків директора Європейського регіону Федерації Саймон Міссірі, глава місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Алан Ешліманн, координатори відповідних профільних програм в Україні Рафеелло Мюллер і Віолета Ломбардс, представники компаній «Кока-Кола Беверіджіз Україна» і «Проктер Енд Гембл Україна» — найактивніших донорів українського Червоного Хреста. Знаменно, що на своїх програмах і стратегії в контексті партнерства зупинилися й запрошені на зустріч провідні співробітники Міністерства соціальної політики, Міністерства охорони здоров’я України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Коло презентацій і діалогів відкрив президент товариства Червоного Хреста України, невтомний лідер на цій ниві заслужений лікар України Іван Усіченко, який очолює рух уже близько тридцяти років. 97-річна історія нашого Червоного Хреста, укріплена в його еволюції двома спеціальними законами України, — воістину героїчний літопис, від днів Української Народної Республіки, періоду Другої світової війни до чорнобильських викликів. Іван Усіченко підкреслив: мета зустрічі полягає в подальшій мобілізації міжнародних ресурсів для підтримки ініціатив і зусиль українського червонохрестового легіону добра, що продовжує — і серцем, і розумом, і голосом совісті — невтомно й продуктивно брати участь у розв’язанні щонайгостріших соціальних проблем країни. У нових подіях і викликах ця філантропічна армада, часто безпосередньо серед вогневих бід, силами загонів швидкого реагування Червоного Хреста України гідно проявила себе. У той же час місія допомоги людям, враховуючи масштаби того, що відбувається, буде довготривалою, й міжнародна підтримка тут неоцінима.
Кожне слово друзів України в ці дні було хвилюючим і неординарним: біль України сприйнятий світом, як свій. Символічні акценти прозвучали, зокрема, у виступі генерального секретаря Національного Комітету товариства Червоного Хреста України Алли Хабарової. Так, вона зазначила, що в районах Донбасу, непідконтрольних сьогодні Україні, продовжує, надаючи допомогу населенню, працювати 101 патронажна медична сестра нашого Червоного Хреста, причому фінансово діяльність цієї самовідданої команди подвижництва субсидує Міжнародний Комітет Червоного Хреста.