Найкраща охорона — німецька вівчарка?
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/19980701/4122-11.jpg)
Здавалося, тепер без відома господарів і комар не залетить. Але вихідними, коли сусіди роз’їхалися на дачі, несподівано в будинку відключили електроенергію. Оцим і скористалися злодії. Повернувшись, сусід знайшов квартиру «обнесеною», як то кажуть, до шпалер. У результаті він викинув сигналізацію на смітник і купив злющу й натреновану німецьку вівчарку.
– Імпортні охоронні системи часто не виправдовують сподівань господарів, позаяк цілком не придатні для наших умов, — вважає начальник Державного центру засобів охоронного призначення при Головному управлінні Державної служби охорони МВС України Олександр Черкашин. — Скажімо, на Заході просто немає такого поняття, як «відключення електроенергії». А в нас це трапляється куди не плюнь. У багатьох областях струму може не бути близько доби, й охоронна сигналізація при цьому безпорадна. Багато європейських охоронних систем працюють за таким принципом: сигнал про небезпеку надходить у поліцію телефонною чи радіолінією, а в нас обидві ці лінії дуже часто бувають пошкоджені. Крім того, часом сигнал не може прорватися від 30 хвилин до години через те, що телефонна лінія зайнята. Ясна річ, за цей час злодії винесуть усе, що завгодно. Є також ряд інших реалій нашого буття, що їх зарубіжні виробники просто не можуть врахувати.
– А що можуть запропонувати вітчизняні виробники?
– Перший «бум» на встановлення сигналізації припав на початок дев’яностих. Тоді багатьом ця справа здавалася простою, й кілька великих підприємств — завод «Арсенал», Радіозавод — випустили перші партії вітчизняних охоронних систем. Їх розмели миттєво, але згодом на виробників обрушився шквал скарг. Системи виявилися громіздкими й занадто складними. У результаті люди не могли ні ввійти до квартири, ні вийти. У деякі будинки по кілька разів на день приїжджали по тривозі групи захвату, а тоді з’ясовувалося, що господарі просто не можуть відключити охоронну систему. Цей невдалий досвід багато чого навчив наших виробників. І сьогодні їхня продукція майже не поступається західній за рівнем комфортності, а за надійністю часом перевершує.
Та коли ви все-таки віддаєте перевагу імпортним охоронним системам, то, купуючи, неодмінно поцікавтеся, як вони поводитимуться в разі відключення електроенергії, пошкодження кабелів й інших неприємностей. Пам’ятайте, що кожну сигналізацію можна «підігнати» під наші умови. Це можуть зробити як у спеціалізованих магазинах, так і в Державному центрі засобів охоронного призначення.