Перейти до основного вмісту

Не будинок і не вулиця

Який вигляд мають міста України в Інтернеті
29 січня, 00:00

Не є таємницею, що з кожним роком високі технології дедалі активніше входять у повсякденне життя. Здавалося б, ще зовсім недавно, всього півстоліття тому, можна було спостерігати загальний збір у сусіда в комуналці на перегляд телевізора. Інший сусід був предметом загального захоплення та заздрості, оскільки був власником вершини технічної думки — холодильника. Згодом у повсякденний побут увійшли відеомагнітофони, мобільні телефони, комп’ютери, поява яких породила всесвітню мережу — Інтернет… Але немає сенсу заглиблюватися в історію, досить навести ось ці дані: на сьогодні в світі кількість користувачів Інтернету перевищує півмільярда, а кількість усіляких сайтів зростає практично щодня. Свою адресу «не в будинку і не на вулиці» прагне мати кожна компанія, кожне видання, навіть кожна відома людина. Що вже й казати про такі великі скупчення компаній, видань і відомих людей, як міста. Приємно бачити, що Україна в цьому питанні зовсім не відстає від Заходу, і практично кожен населений пункт нашої країни має не тільки географічні координати, а й постійне місце в інтернеті, простіше кажучи — власний сайт.

Подорож, або, як кажуть бувалі інтернетники, веб-серфінг Україною-мережевою, може зайняти не один день. Адже кожен обласний центр має понад сотню сайтів, не кажучи вже про Київ, де в мережі представлено практично кожен район. Спектр інтернет-ресурсів найрізноманітніший — починаючи від офіційних сторінок міських і обласних адміністрацій та закінчуючи суто розважальними порталами, які слугують місцем спілкування, розміщення приватних оголошень і зібранням ігор on-line. Крім того, міста уанету мають тенденцію до консолідації: існує проект «Міста України», що об’єднує на сьогодні близько 20 сайтів населених пунктів країни, серед яких, крім великих міст, — Бершадь, Боярка, Феодосія, Джанкой і навіть підкиївське Вишневе.

Багато великих міст прагнуть обзавестися суто інформаційним ресурсом, звернення до якого дасть практично повну картину суспільного та культурного життя. Такі, наприклад, сайти «Все про Львів» (www.ipk.polynet.lviv.ua), «Весь Харків» (www.all.kharkov.ua), «Одеський портал» (praktika.com.ua). Особливість таких сайтів — максимальна зручність для користувачів. І справді, тут можна знайти все: від останніх міських новин до порад, де провести вечір.

Але найцікавіші, мабуть, інтернет-«обличчя» невеликих міст, де чітко простежується «фішка» кожного з них. Наприклад, Миргород (www.mirgorod.com.ua) дуже пишається курортами, мінеральною водою, Сорочинським ярмарком та своїм депутатом, представником фракції СДПУ(О) Геннадієм Руденком. Жмеринка Вінницької області (zhmerinka-city.narod.ru) — це залізнична перлина, що має сторічну історію та шкільну сторіночку. Попасна Луганської області (www.popasnaya.net) обзавелася дуже сильним і гарним сайтом, де можна отримати вичерпну інформацію про це місто з 26-тисячним населенням. Творці сайту міста Ясинувата Донецької області (yasinovataya.share.dp.ua) мали на меті позначити «приналежність міста до райського помешкання», створити «взірець спокою та безтурботності. Як у хмарах».

«У кожного воно своє, — зазначається на сайті Миргорода, — тихе або гомінке, старовинне або зовсім молоде, провінційне або урбанізоване, потопаюче в зелені садів або виблискуюче дзеркальними вітринами та неоновими вивісками. І не важливо, як далеко ти від нього зараз, головне — відчуваєш, що любиш його. Адже це — Твоє Місто, місто, де ти народився і виріс. І є ще одна особливість, яка об’єднує їх, усіх таких різних, — це Міста України...»

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати