Перейти до основного вмісту

Не заплатиш — не проїдеш

08 липня, 00:00

У чотирьох напрямках, що ведуть до Сіверського Донця та Голубих озер (курортна зона Донецької області), з кінця червня встановлено контрольні пости. Люди в камуфляжній формі зупиняють проїжджаючі автомобілі і вимагають заплатити за в’їзд 3 гривні. На всі запитання відповідь коротка: «Курортний збір».

У районі Красного Лимана збором грошей займаються краматорські ветерани — «афганці», які створили ПП «Ветеран». Міський голова Красного Лимана Леонід Перебейніс заявив, що краматорські «афганці» мають гарну репутацію, і їх запросили працювати, знаючи, що вони у змозі навести порядок. І мер Красного Лимана, і директор «Ветерана» вважають, що контроль на дорогах буде не зайвим. За їхніми словами, під час однієї з перевірок було знайдено 0,5 кг наркотиків.

Мер міста говорить, що 16 тисяч гривень, зібрані на дорогах у 2002 році, пішли на організацію в Щурово медичного пункту з вісьмома медиками і на чергування машини «швидкої допомоги». У цьому році курортний збір тільки почався, тому в турбази доводиться вкладати гроші з бюджету.

Однак із сумою збору виходять серйозні розбіжності. У квитанції, які видають контролери «Ветерана» на блок-постах, типографією надруковано: «Курортний збір 3 грн.», поряд стоїть печатка загального відділу краснолиманського виконкому. Але на запитання, чому минулого року збирали по дві гривні, а цього вже по три, мер міста здивовано відповів: «А ми і в цьому збираємо по дві!» Так скільки ж все-таки треба платити? І як бути людині, яка законно оформила путівку та всі податки і вже збори заплатила?

Представники «Ветерана» на цей рахунок говорять однозначно: «Сплачувати повинні всі, крім ветеранів війни, пільговиків, водіїв рейсових автобусів та службових машин». Перший раз, за їхніми словами, відпочиваючий повинен заплатити 3 грн., після чого йому в путівці буде зроблено відмітку, що дає право на подальший безкоштовний в’їзд на турбазу. Мер Красного Лимана з цього приводу дотримується протилежної думки: «Відпочиваючі за путівками можуть проїжджати безкоштовно».

Цікаво, що в ксерокопії «Договору про організацію виконання рішення сесії Краснолиманської міськради «Про курортний збір», яку контролери з блок-посту, втомившись відповідати на запитання водіїв, прикріпили поряд зі знаком «Стоп», про суму збору і про правила безкоштовного в’їзду не сказано ані слова. Єдина згадка про гроші звучить так: «Кошти, які надійшли від зборів, повністю перераховуються до місцевого бюджету (курортний збір 1 грн. з одиниці транспорту)».

Якщо гривня йде до бюджету — на медобслуговування і так далі, то на які ж цілі витрачаються ще 2 гривні? Директор ПП «Ветеран» говорить, що з двох гривень, які залишилися, він виплачує контролерам зарплату, сплачує податки. За словами Вадима Бондарєва, з 2 грн. співробітникам «Ветерана» залишається всього 65 копійок.

Дивна виходить ситуація: для того, щоб до бюджету Красного Лимана за літо надійшло всього 16 тисяч гривень (насправді за ці гроші й дорогу не відремонтуєш), відпочиваючі повинні заплатити як мінімум втричі дорожче (майже 50 тисяч) незрозуміло за що. Залишається додати сюди неконтрольовану цифру від курортного збору без оформлення квитанції, і стане ясно, що через блок- пости проходять досить пристойні грошові потоки.

Протиріччя між містом та контролерами мають реальні підстави. До рішення сесії «Про курортний збір» повинно було вийти рішення виконкому з точною вказівкою суми та правил проїзду. Сесія була 19 червня, блок-пости з’явилися 20, хоч рішення з поясненням на той момент ще не було... До того ж Красний Лиман, який кожного літа стягує курортний збір, статусу «місто-курорт» не мав і не має.

Поки що багато автомобілістів, які мають нахабство і сміливість, блок-пости просто ігнорують. Щоправда, скоро на підкріплення ПП «Ветеран» вийдуть хлопці з «Беркута», і тоді робити це буде складніше…

ДО РЕЧI

За даними Донецької обласної санепідемстанції, на сьогоднішній день із 90 пляжів (14 — морських, 52 — річкових, 24 — пляжі внутрішніх водоймищ) області, заборонено до експлуатації 33 пляжі, у тому числі 6 морських та 27 річкових.

Постановами головних державних санітарних лікарів міст і районів пляжі закрито через незадовільну якість води і відсутність елементів благоустрою. Зі слів заступника головного санітарного лікаря області Лариси Гусєвої, у Маріуполі на ділянках 2-го міського пляжу в Приморському районі заборонене купання через виділення у воді дизентерії і сальмонели. Крім того, у Новоазовському районі повністю не підготували до літнього періоду пляж у селі Обрив, де не побудували туалет і не вирішили питання збирання і вивезення відходів; частково підготували пляжі у селах Безіменне, Бердянське, де відсутнє пляжне обладнання; у Першотравневому районі в селищі Ялта на пляжі відсутній туалет, повідомляє Сергій КУЗІН , Донецьк.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати