Перейти до основного вмісту

Новітні протези – в Україні

Воїни, які постраждали у зоні АТО, незабаром випробують інноваційний виріб
06 серпня, 17:16
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Біонічний протез руки bebionic3 створили в Англії, але тепер і українські фахівці зможуть застосовувати цю технологію. Нещодавно українські медики пройшли стажування у Британії і тепер виготовлятимуть такі протези і будуть здійснювати їх сервісне обслуговування. Завдяки цьому учасників АТО зможуть протезувати за передовими світовими технологіями вдома.

Впровадження інновації – спільний проект міністерства соціальної політики і громадськості, зокрема, української діаспори у Великобританії. Так, благодійна організація «Ukraine Aid» допомогла медикам пройти стажування, а також придбала тренувальний біонічний протез. Адже, щоб користуватися новітнім виробом, людині треба пройти підготовку.

Одним з перших протез bebionic3 вдягне учасник АТО Сергій Товстик. Минулого року він, боєць 93-ої окремої механізованої бригади, потрапив у засідку, і йому відірвало обидві руки. Зараз Сергій вчиться користуватися протезом, який вдягне на праву руку, на тренажері. У вересні він має отримати сам протез, який закупила держава. «Щоб одягти протез, потрібна величезна підготовка! – зізнається Сергій Товстик. – Кукса правої руки після ампутації була діаметром з трилітрову банку. Одразу вирішив використовувати механічний протез – він простий у використанні, хоча не такий функціональний. Ношу такий з кінця березня цього року. Для біонічного протезу має бути сформована кукса. Зараз готуюся».

Нові протези мають 14 позицій для руки, завдяки чому можна користуватися комп’ютерною мишкою, брати дрібні предмети, зав’язувати шнурки. «Протези для верхніх кінцівок, які давно використовують в Україні, менш функціональні. Є обмеження з кількості і форми предметів, які може схопити штучна кисть. Наприклад, людині складно взяти аркуш паперу, – розповідає Олександр Стеценко, директор компанії «Ортотех-Сервіс ГмбХ», яка впроваджуватиме новітню технологію в Україні. – З протезом bebionic3 можна взяти папірець і вільно відкрити ключем двері». Протезом керують за допомогою електричних сигналів від збережених м’язів руки. Сам протез зроблений з алюмінію, титану і вуглецевого волокна, живиться за рахунок акумуляторів.

«Міністерство соціальної політики за рік війни зробило багато, щоб полегшити процес протезування в Україні, – зазначив голова Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Артур Дерев’янко. – Зокрема, ми майже вдвічі збільшили суму, яку держава виділяє на протезування однієї кінцівки. Коли новітня технологія біопротезів повноцінно запрацює в Україні, ми зможемо допомагати нашим хлопцям тут, дешевше і якісно».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати