Перейти до основного вмісту

Новий номер надії

23 травня, 00:00
ВIТАЛIЙ КЛИЧКО / ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА

Напевно, багато киян, яким доводилося викликати в столиці одну з тривожних служб за допомогою мобільного телефону, стикалися зі значними проблемами. Є обгрунтована надія, що після 20 травня ситуація зміниться на краще – сервер служби 112, здатний кардинально поліпшити роботу київських пожежників і рятівників, був переданий столичному управлінню МНС.

Передача сервера – пряма заслуга Віталія Кличка, який заявив про проблему відсутності в Києві сучасного обладнання ще півроку тому. Як з’ясували свого часу фахівці, його однодумці, в столиці досі на озброєнні пожежної служби стоїть телефонна система «Дозор», яка була випущена 1989 року, вона застаріла морально й фізично і не підлягає модернізації. Тим часом добре відомо, що в разі виникнення надзвичайних ситуацій рахунок часто йде на секунди. Придбання сервера служби 112 дозволить витрачати на оброблення кожного вхідного дзвінка не більше шести секунд. Це означає, що в столиці можна буде викликати надзвичайні служби без проблем, і вони оперативно прийдуть на допомогу.

Заміна комунікаційного обладнання, що стоїть на озброєнні рятувальних служб, викликає словесне схвалення державних чиновників, але далі слів справа не йде. Вони немов забувають, що створення Служби порятунку – не тільки насущна необхідність. Технічне відставання значною мірою нівелює професіоналізм столичних пожежників, які по праву вважаються одними з найкваліфікованіших у Європі. До того ж Київ разом із іншими українськими містами інтенсивно готується до проведення Євро-2012, і створення єдиної Служби порятунку є обов’язковою умовою проведення європейського футбольного форуму в нашій країні.

Варто зазначити, що передана в дар столичним МНС-івцям техніка є системою п’ятого покоління – найсучаснішим обладнанням на пострадянському просторі – і перевершує за своїми можливостями деякі аналогічні системи в європейських столицях. Введення в експлуатацію сервера Служби 112 дозволить не тільки підвищити безпеку столиці України, але й надасть можливість пройти навчання на ньому представникам обласних центрів. Це не пусте питання, оскільки протягом найближчих років Україні належить стати членом загальноєвропейської системи Служби порятунку 112, що працює в більшості держав Старого Світу.

Віталій Кличко зізнався, що не чекав, що люди, які готові придбати сервер для Києва, знайдуться так швидко. Ефективність роботи цієї техніки в розмові з Віталієм відмітив і багаторічний мер Нью- Йорка Рудольф Джуліані. В одній зі «столиць світу», як часто називають Місто Великого Яблука, працює аналогічна система, що дозволила оптимізувати роботу рятувальних служб міста. Актуальність сервера підтвердилася 11 вересня 2001 року, під час терористичного акту, що знищив Все світній торговий центр.

Очевидно, головна відмінність між відповідальними політиками й демагогами – вміння довести підняте питання до реалізації. Якби свого часу Віталій Кличко не звернувся з відкритим закликом до міста, отримали б сьогодні кияни надійний захист?

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати