Перейти до основного вмісту

Оперний театр на колесах

У Харкові пройшов III чемпіонат України з автозвукового спорту
02 вересня, 00:00
БАЖАЮЧИХ РОЗДИВИТИСЯ І ЗАЛІЗТИ В РАРИТЕТНІ АВТОМОБІЛІ БУЛО ВДОСТАЛЬ, ОСОБЛИВО КОЛИ ХАРЬКІВЧАНИ ДІЗНАВАЛИСЯ, ЩО НА ЇХ МОДЕРНІЗАЦІЮ ПІШЛО ДВІ-ТРИ ТИСЯЧІ ДОЛАРІВ / ФОТО АВТОРА

Федерація автозвукового спорту «Емма-Україна» провела третій за рахунком Всеукраїнський чемпіонат. На три дні в одному з харківських парків зібралося кілька десятків поціновувачів надякісного звуку в салонах автомобілів. Напружена боротьба за визнання свого автомобіля кращим у музичному тюнінгу велася як серед професіоналів, так і аматорів. Щоб визначити найкраще звучання музичної автоапаратури, суддям треба було забратися всередину автомобіля і подивитися на те, чи правильно її встановлено.

На минулому етапі українського чемпіонату брали участь представники українських, російських і білоруських фірм, що займаються установкою програвачів компакт-дисків, DVD-плеєрів і навіть телевізорів. Професіонали кажуть, що музика для них не тільки бізнес. Чемпіоном України серед професіоналів у номінації «Sound only» («Тільки Звук») став інженер-електронник Володимир Гура, з Білої Церкви. Скільки він витратив на звукове оснащення Волги, яка дісталася йому у спадщину, підрахувати з ходу не береться. Раніше Володимир працював на авіаремонтному заводі, а зараз займається автомобільним бізнесом. Після літака Ту- 160, завірив Володимир Гура, навіть Мерседес здається не таким страшним.

Кожен із учасників змагань не пожалів на модернізацію близько тисячі доларів. Саме стільки в середньому йде на те, щоб обладнати власний автомобіль сучасною аудіо-відео-технікою. Як розповів Олег Михайличенко, один із найкращих серед професіоналів, щоб встановити високоякісну музичну техніку, машину в заводських умовах розбирали буквально на гвинтики. Зате тепер потенційні грабіжники зняти нічого не зможуть — тюнінг, тобто доробку, виконано на совість, і всі деталі прикручені намертво.

Переможців визначали в кількох номінаціях. Назва номінації — «Аматори 3000» говорить про те, що на установку музичної техніки було витрачено до трьох тисяч євро. Зате зараз це оперний театр на колесах, як пожартували члени команди.

За словами Романа Щипкова, президента федерації автозвукового спорту «Emma-Україна», на Європейському Чемпіонаті з автозвукового спорту Україна виглядає гідно — в минулому році українська команда посіла друге місце. Призового фонду на українських змаганнях немає, але переможець отримає рекомендацію для участі в Чемпіонаті Європи, який пройде у вересні в Будапешті.

Але автомобілі в Харкові змагалися, не тільки в музичному тюнінгу, а й у своєму зовнішньому вигляді. Так, на центральних майданчиках міста відкрилися дві автомобільні виставки, на яких було представлено нові імпортні та вітчизняні машини, а також авто, які були новими як мінімум півстоліття тому. Більшість ретро-автомобілів — це військова техніка. Найдавніший експонат — вантажівка Горьківського автозаводу 1936-го року випуску. Його потужність всього 54 кінські сили. Від бажаючих сфотографуватися біля старих, але красивих машин, не було відбою. Такі виставки досить рідкісне явище для міста, тому харьківчани особливий інтерес проявили до автомобілів, які бачили в основному тільки у фільмах, а тепер змогли й помацати.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати