Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Пам’ятник українським миротворцям з’явиться у Дніпропетровську

17 липня, 17:26
ФОТО МИКОЛИ ЛАЗАРЕНКА

У Дніпропетровську на території штабу 6-го армійського корпусу урочисто відкрили пам’ятний знак на честь першого українського батальйону миротворців. Влада області обіцяє, що через рік на цьому місці стоятиме перший в Україні пам’ятник воїнам-миротворцям. «Миротворець — це солдат, який бере в руки зброю, щоб підтримувати мир. Це одна з найблагородніших справ, яку може робити людина, і потужний чинник виховання молодого покоління на принципах служіння вищим людським цінностям», — сказав на святкуванні Дня миротворця дніпропетровський губернатор Дмитро Колесников. Перший командир українського миротворчого батальйону, голова Дніпропетровської організації ветеранів — учасників миротворчої операції «Блакитні каски», полковник у відставці Володимир Сидоренко вважає, що встановлення такого пам’ятника — це висока оцінка внеску вітчизняних миротворців на підтримку миру в гарячих точках і підвищення міжнародного престижу України. «Знаковим є те, що такий пам’ятник з’явиться саме в Дніпропетровську, звідки почалася історія участі України в міжнародних миротворчих операціях», — сказав він.

Формування першого миротворчого українського батальйону відбувалося на базі контингенту 6-ї танкової армії. Значну кількість солдатів і офіцерів було залучено з військових частин Дніпропетровської області. Миротворчий батальйон сформували в найкоротші строки — всього за три тижні, і 24 липня 1992 року двома ешелонами з бойовою технікою, у складі 400 осіб, відправили до колишньої Югославії. Одночасно оперативна група двома літаками Іл-76 здійснила переліт із Дніпропетровська до Сараєво. 29 липня 1992 року батальйон увійшов у місто Сараєво (Боснія та Герцеговина) і почав виконувати покладені на нього завдання у складі військ ООН. Перше бойове хрещення в історії Збройних Сил України взяв на себе 240-й ОСБ 31 липня 1992 року, коли підрозділи батальйону були атаковані силами конфліктуючих сторін. Лише за перший тиждень український батальйон зазнав відчутних утрат. Загинув старший лейтенант Сергій Топиха з міста Новомосковська, а чотирнадцять осіб отримали тяжкі поранення, у тому числі й командир батальйону полковник В.Сидоренко. Попри це батальйон із честю виконав усі поставлені перед ним бойові завдання, про що свідчать листи-подяки уряду Боснії та Герцеговини. Начальник штабу сил ООН у Боснії та Герцеговині генерал Хейз зазначив, що військовослужбовці українського миротворчого батальйону успішно виконали покладену на них місію. Позитивний відгук про українських миротворців прозвучав також із вуст Генерального секретаря ООН Бутроса Галі під час його офіційного візиту до України.

Усього в миротворчих операціях за роки незалежності України взяли участь понад 50 тисяч осіб — п’ять тисяч із них і зараз живуть на Дніпропетровщині.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати