Перейти до основного вмісту

Пароль: Do you speak English?

Українські чиновники опанують іноземну мову за допомогою платформи Lingva Skills
10 жовтня, 11:55
ФОТО З САЙТА INFORMNAPALM.ORG

Голова Національного агентства з питань державної служби Костянтин Ващенко повідомив, що з 1 травня наступного року для держслужбовців категорії А володіння мовами Ради Європи – англійською чи французькою – буде обов’язковим. Державним службовцям інших категорій теж варто опановувати мови, оскільки це значно розширює можливості.

«Ми живемо у глобальному світі, де комунікації відіграють провідну роль, а інформація є потужним джерелом досвіду і кращих практик. Дуже багато інформації – англійською, тож посадові особи, які її не знають, залишаються на узбіччі світових процесів», – переконаний Костянтин Ващенко.

Одним із партнерів агентства у реформуванні професійного навчання держслужбовців є Асоціація інформаційної та цифрової освіти України. У межах соціального проекту Lingva Skills вони спільними зусиллями безкоштовно навчатимуть англійської мови.

Голова Асоціації Станіслав Куценко каже: «Загалом ми маємо понад 2,5 мільйона заявок на навчання за допомогою цієї платформи і 100 тисяч зареєстрованих користувачів. На Lingva Skills виконано майже 25 мільйонів вправ. Думаю, це хороший показник ефективності».

«Люди часто знають мову, але використовують її не зовсім правильно, – зазначає Віталій Зубков, автор проекту Lingva Skills. – Їм треба навчитися краще розуміти на слух і дотримуватися правил граматики, розвивати в собі впевненість у використанні мови. Наш проект – це вчитель, який безкоштовно і в будь-який зручний час підбирає завдання за рівнем, уважно слухає та перевіряє учня, не забуваючи повторювати пройдене». Різноформатні вправи поєднують у собі слухання, письмо та граматику. Користувач може обирати будь-яку послідовність уроків для проходження та самостійно визначати тривалість занять.

Сертифікати про здобуття рівнів А1 та А2 вже отримали кількасот держслужбовців. Проте платформою можуть користуватися усі охочі українці.

Автори проекту також почали розробку уроків із німецької, є запит і на інші мови, зокрема українську. В планах – доповнення онлайн-навчання офлайн-зустрічами з викладачами та у форматі розмовних клубів, створення національної системи тестування. Є окремий проект «Київ заговорить англійською», який претендує на фінансування з громадського бюджету-2018. Можливо, ідея «піде на експорт», адже нею зацікавилися уряди Узбекистану, Грузії та Азербайджану.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати