Перейти до основного вмісту

Переселенці з Донбасу повертаються додому

У двох автобусах, які у супроводі співробітників МНС і ДАІ виїхали з Дніпропетровська, — переважно мешканці Слов’янська і Краматорська
25 липня, 09:54
ФОТО З АРХІВУ "ДНЯ"

Перші групи вимушених переселенців з Донбасу, що знайшли тимчасовий притулок у Дніпропетровській області, вирушають до Слов’янська і Краматорська. Після звільнення цих міст від озброєних формувань сепаратистів, групи людей чисельністю 80 і 55 осіб висловили бажання повернутися на батьківщину. «Сьогодні на постійне місце проживання повертаються лише ті, хто має дах над головою. Ці люди самі побажали повернутися додому — ніхто їх не жене», — сказав  у четвер журналістам перший заступник міського голови Дніпропетровська Вадим Шебанов. За його словами, у Дніпропетровській області за останні два місяці знайшли притулок близько 6,5 тисяч мешканців Донбасу, більшість із яких проживають у Дніпропетровську, Дніпродзержинську, Кривому Розі і Нікополі. Переселенців розселяли здебільшого по орендованих помешканнях і гуртожитках.

Проблема полягає в тому, що вже через місяць на навчання до вишів почнуть повертатися студенти. Це може створити значні труднощі з розміщенням переселенців з інших регіонів. Проте на батьківщину хочуть повернуться не всі — приблизно половина людей вже знайшли собі роботу і оцінили переваги проживання у спокійній і стабільній Дніпропетровській області. «Якщо люди бажають залишитися і знайшли собі застосування, то чому б і ні, — каже В.Шебанов. — Коли є постійне джерело доходів, можна винайняти помешкання чи навіть придбати житло. Ми зі свого боку зробили все можливе, аби надати тимчасовий притулок, харчування і побутові умови». У двох автобусах, які у супроводі співробітників МНС і ДАІ, поїхали на Донбас, — переважно мешканці Слов’янська і Краматорська. На подив журналістів, ніхто з них не вийшов з автобусів і не виявив особливого бажання спілкуватися з пресою. Одні робили вигляд, що сплять, інші — закривалися від відеокамер і фотоапаратів руками і газетами. Судячи з усього, люди, що повертаються на Донбас, відверто побоюються помсти бойовиків за сказане зайве слово. Найсміливіші стримано розповідають, як важко їм було під час боїв і як добре їх прийняли на Дніпропетровщині.

Найвідважнішим виявився 8-річний Єгор, який разом з бабусею і маленькою сестричкою повертається до батьків. Він ділиться дитячими враженнями від артилерійського обстрілу і авіанальотів, автоматної стрілянини і вибухів мін, які назавжди залишаться в його пам’яті.

Те, що обстановка на звільненій від бойовиків території залишається досі складною, підтверджують співробітники МНС, що побували там. «Ми провели у Слов’янську першочергові роботи з відновлення міської інфраструктури, аби мешканці мали умови для проживання, питну воду і електрику. Проте в місті залишається багато боєприпасів, що не розірвалися, розтяжок і мін. Лише наші працівники знешкодили близько 400 боєприпасів, а загалом їх було ліквідовано більше як 5 тисяч. Утім, стовідсоткової упевненості в безпеці поки що немає. Сподіваємося, що повністю роботи із зачистки міста від боєприпасів удасться завершити лише через два тижні», — сказав начальник ГУ МЧС у Дніпропетровській області Ігор Романюк. Дніпропетровські рятувальники і співробітники ДАІ супроводжують автобуси з біженцями до самого пункту призначення. «Дорога далека і виснажлива — проїхати треба близько 300 кілометрів, — зазначає І.Романюк. — Окрім того, потрібно пройти перевірки на блокпостах, хоча загрози нападу чи обстрілу сьогодні вже немає.  Після прибуття на місце призначення людей чекає гарячий обід».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати