Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Під одним дахом

У столиці чотири волонтерські організації відкрили спільний офіс для юридичної та соціальної допомоги переселенцям
19 серпня, 19:41
КЛЮЧОВІ ЕКСПЕРТИ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ПРАЦЮВАТИМУТЬ ТЕПЕР НА КИРИЛІВСЬКІЙ, ДЕХТО З МАЛЕНЬКИМИ ПОМІЧНИКАМИ. НА ВІДКРИТТІ ТАКИХ ТРУДЯЖОК БУЛО ЯК МІНІМУМ ДВОЄ

На вулиці Кирилівській, 13Д (колишній Фрунзе) запрацював «Будинок вільних людей» — об’єднання чотирьох волонтерських ініціатив, котрі підтримують переселенців. Це «Новий Донбас»,  «Центр зайнятості вільних людей», «Крим SOS» та «Восток SOS». Хаб, як називають Центр організатори, оселився у двоповерховому будинку, раніше тут був медичний центр, але після невеликого ремонту перевтілився в місце послуг для переселенців, одночасно тут зможе працювати 50 консультантів. У «Будинку вільних людей» внутрішньо переміщені особи зможуть отримати різного роду консультації, підшукати для себе роботу, пройти навчання чи тренінги з підвищення кваліфікації та навіть організувати дозвілля, приміром, переглянути кінофільми. Кожна з організацій-ініціаторів сама по собі  вже давно займає певну нішу допомоги переселенцям, тепер їхні представники працюватимуть разом і в швидшому темпі.

У ДВЕРІ «БУДИНКУ ВІЛЬНИХ ЛЮДЕЙ» МОЖНА ДОСТУКАТИСЬ ЗАВЖДИ. ДЛЯ ТИХ, ХТО ОБЛАШТОВУЄ НОВИЙ ДІМ З НУЛЯ, ТУТ ВІДЧИНЕНО

Відкриття пройшло за усіма традиціями: з перерізанням блакитної стрічки, гостями та обговоренням, що це дасть для людей, котрі залишають територію війни. «Унікальність хабу в тому, що допомога буде під одним дахом, не треба ходити від організації до організації. Також буде психологічний супровід, соціальні послуги, інтеграційні заходи. У підвальному приміщенні хочемо зробити склад гуманітарної допомоги», — додає координаторка «Восток SOS» Олександра Дворецька.

У ще не зовсім обжитих залах вже з’явилися перші інформаційні листівки з контактами організацій, імовірних роботодавців, на стінах — малюнки, на одному з них символічний вислів: «Залишити дім, щоб залишитись вдома». Організатори переконані, що проект матиме попит, до речі, перші відвідувачі приходили ще задовго до офіційного відкриття.

РОБОЧІ МІСЦЯ ЩЕ У ПРОЦЕСІ ОБЛАШТУВАННЯ, КОМАНДА ОЗНАЙОМЛЮЄТЬСЯ З МАСИВОМ ЗАВДАНЬ ТА ЗАСВОЮЄ ДОСВІД ОРГАНІЗАЦІЙ-ПАРТНЕРІВ

«Це — унікальна система, яка добре запрацює. Бо проблеми переселенців не зменшилися, нікуди не зникли, а просто змінилися. Коли виїздили кримчани, то потреби були в житлі та їжі. А зараз їх цікавлять довгострокові програми житла чи кредитування, працевлаштування, юридичні послуги. Переселенці зі сходу теж спочатку потребували одягу та житла, а потім почались проблеми, пов’язані з адаптацією. Зараз вони приходять за послугами, які стосуються не екстреної гуманітарної допомоги, а цікавляться курсами вивчення іноземних мов, програмами перекваліфікації тощо», — розповіла керівник «Крим SOS» Таміла Ташева.

Хаб тільки-но відкрився, як треба шукати фінансування для подальшої роботи. Річ у тім, що договір про оренду укладено лише на півроку, саме на стільки вистачило фінансів (проект підтримує Агентство США з міжнародного розвитку — USAID). По підтримку зверталися до різних відомств, зокрема й до КМДА. Як додала Таміла Ташева, в мерії їм вказали на сайт із комунальними спорудами, які можна продивитися для оренди. Нічого з варіантів не підійшло. Тож будинок на Кирилівській шукали через ріелторів. Та коли анонсувався день відкриття хабу, Державна служба з надзвичайних ситуацій розмістила у себе на сайті новину із запрошенням на відкриття, а на сам захід прийшли ще й представники Міністерства соціальної політики.

Заступник міністра соціальної політики Сергій Устименко на уточнення, яким чином відомство причетне до відкриття «Будинку вільних людей», відповів, що це налагоджена допомога з волонтерськими організаціями. А представники міністерства працюватимуть тут за потреби. «У нас налагоджено діалог і допомога з волонтерськими організаціями. Представники міністерства будуть з кожної нагоди, яка виникатиме. Нема потреби займати робоче місце тут, але канали комунікації в нас відкрито», — розповідав присутнім Сергій Устименко.

А ще додав, що допомогти із фінансуванням не можуть, бо у відомства немає для цього коштів. Та й зараз у пріоритеті створення єдиної бази переселенців (яка мала б з’явитися давним-давно), пошук робочих місць тощо. А передусім, на думку заступника міністра, треба використати ресурси інших міністерств, котрі відповідають за переселенців, приміром, Мінрегіонбуду. 

Така позиція державних органів влади дивує волонтерів, бо коли зверталися з листами та запитами, щоб держава допомогла із проектом, була мовчанка. А тепер усі виявляють активний інтерес. До речі, на сайті ДСНС після відкриття Центру з’явилася чергова новина, що проект фінансується USAID та... Міністерством соціальної політики.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати