Побажавши смачного, блідою поганкою не закушують
Бідність, що вважалася за часів «загальної рівності» чеснотою, нині не що інше ніж вада. Саме вона штовхає багатьох на придбання дешевих домашнього виготовлення молока, м'яса, м'ясо-молочних продуктів, в'яленої риби. Навіть загроза здоров'ю й життю (двоє вже померли від ботулізму) не зупиняє людей.
Як повідомила «Дню» головний державний санітарний лікар СЕС Києва Ірина Козлова, столиця переживає осінній сплеск захворювань на гострі кишкові інфекції, що підтверджують 264 таких випадки, зафіксовані останнього тижня.
З початку року зареєстровано 64 хворих на лептоспіроз. Слідом за ним до Києва прорвалася малярія. За вісім місяців у місті зафіксовано 69 захворювань на менінгіт вірусного походження. Але рекорд належить гострим респіраторним захворюванням: 15158 осіб, не рахуючи тих, хто побажав залишитися для медицини невідомим.
Грибний сезон «відкрився» в столиці 61 випадком отруєння. Шістьох «грибників», які прийняли бліду поганку за їстівний дар лісів і лісопарків, медикам врятувати не вдалося. Цікаво, що кияни не дуже-то довіряють завезеним грибам і вважають за краще тихо «полювати» на сироїжки, дощовики, лісові печериці, грузді та польські гриби на Трухановому острові, в Гідропарку, Голосіївському лісі, Пущі-Водиці, лісопаркових зонах і лісах Київської області. На полюванні ж за дешевим і безкоштовним уже і не збагнеш часом, хто на кого полює.
ДО РЕЧІ
Спалах вірусного менінгіту зареєстрували медики Миколаєва. Троє хворих померли, 23 людини, стан яких визначається як серйозний, — перебувають у інфекційній міській лікарні. Як повідомила агентству Інтерфакс-Україна завідуюча діагностичним відділенням лікарні Наталя Брядко, за симптомами захворювання нагадує звичайну застуду, тому багато які пацієнти звертаються надто пізно й відразу потрапляють у реанімацію. До того ж вірусологи поки не можуть точно визначити збудника інфекції. За її словами, на лікування менінгіту, залежно від важкості захворювання, необхідно від 500 грн. до 5 тис. грн. Лікарі ж мають не більше однієї гривні (!?) на кожного пацієнта на день (замість необхідних 100 грн.). Були випадки, коли пацієнти продавали квартиру або машину, щоб забезпечити лікування.