Перейти до основного вмісту

Поховаємо старий Куяльник

Одеські здравниці очікують на зміни
08 липня, 00:00

Одеська обласна адміністрація веде переговори з ЗАТ «Укрпрофздравниця» про передачу їй колись всесвітньо відомого курорту Куяльник. Утім, поки вони безрезультатні. А справа в тому, що грязелікарня, розташована за два кроки від Одеси, давно потребує повної реконструкції. Обладнання і корпуси здравниці застаріли, а якість обслуговування не дозволяє регіону конкурувати на туристичному ринку. При цьому, за словами губернатора Сергія Гриневецького, керівництво «Укрпрофздравниці» поводить себе як собака на сіні. «Ми не будемо більше витрачати час на умовляння, — заявив він. — Виберемо новий майданчик, знайдемо інвестора, побудуємо новий сучасний курорт, де будуть використовуватися цілющі грязі. Та поховаємо старий Куяльник».

За останні десять років ЗАТ «Укрпрофздравниця» втратило в Одеській області 132,55 га земель оздоровчого призначення. Як відзначалося раніше в матеріалах урядової комісії, більшу частину їх було де-юре безкоштовно передано, а де-факто — розпродано фізичним особам із серйозними порушеннями чинного законодавства. Про що свідчать і кримінальні справи, відкриті обласною прокуратурою, і десяток позовних заяв у судах міста. За активної участі керівництва ЗАТ та Одеської міської влади своє існування на території області припинили 8 найбільших санаторно-курортних установ, які розміщували в попередні роки понад 3 тисяч хворих і відпочиваючих за раз. Сьогодні «Укрпрофздравниця» володіє 11 підприємствами санаторно-курортних установ в Одеській області, розрахованих на 5955 ліжко-місць (34,7 % від загальної кількості місць, що є в регіоні). Однак реально лікувальні послуги надають лише 4 санаторії. Інші працюють у режимі баз відпочинку та другосортних готелів. «Не останню роль у фінансово- господарській діяльності Одеського відділення ЗАТ «Укпрофздравниця» відіграє й надання своїх площ комерційним структурам», — говориться в матеріалах обладміністрації.

На думку губернатора Сергія Гриневецького, значну частину діючих сьогодні курортних та санаторних об’єктів регіону, які належать іншим власникам, теж давно треба закрити. Оскільки їхня матеріально-технічна база не відповідає не лише європейським стандартам, а навіть вітчизняним санітарно-екологічним нормам. А бюджетні гроші, які виділяються на розвиток цих об’єктів, використовуються не за призначенням.

Розвиток рекреаційної та туристичної галузі регіону істотно гальмують і невирішені питання про права власності на об’єкти курортної сфери. Згідно з міжурядовою угодою від 11 серпня 1994 року, Республіка Молдова сьогодні претендує на 78 об’єктів курортно-оздоровчого призначення Одеського регіону. В Одесі знаходиться один такий санаторій, в інших містах регіону — 55, у районах — 22. 19 об’єктів розміщені в селищі Сергіївка Бєлгород-Дністровського району і становлять більше половини всього туристичного потенціалу цієї курортної зони. Причому 9 з них визначають статус Сергіївки як курорту. За визнанням представників обласної адміністрації, невирішеність питань власності, слабкий контроль над діяльністю суб’єктів господарювання на вказаних об’єктах з боку органів місцевого самоврядування, правоохоронців та податківців призвели до того, що сьогодні 85 % підприємств курорту «Сергіївка» знаходяться під контролем молдавської сторони і працюють на економіку Молдови. При цьому суб’єкти господарювання вже заборгували Сергіївській сільраді близько 300 тисяч гривень.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати