Пропозиція діалогу від очевидців агресії
Донецький національний університет імені Василя Стуса планує відвідати міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер ШтайнмайєрНа початку осені ректор ДонНУ Роман Гринюк підготував лист до міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайєра із запрошенням відвідати Донецький національний університет у Вінниці. Відповідь не забарилася. І 29 листопада цього року міністр підтвердив готовність зустрітися з колективом вишу під час свого наступного візиту до України.
«Ідея написати листа виникла відразу після того, як пан Штайнмайєр виступив перед студентами в Єкатеринбурзі в серпні 2016 року. Цей виступ викликав принципову критику щодо оцінки ним ситуації в Україні та й на Донбасі зокрема. Мета нашого звернення до пана міністра — це, передусім, пропозиція діалогу з очевидцями агресії Росії на Донбасі, тими, хто на власні очі бачив, як розгортався цей конфлікт. Від цієї зустрічі ми очікуємо одного — реального розуміння ситуації, в якій опинилися внутрішньо переміщені особи. Адже проблема «переміщення» — це не лише проблема ДонНУ імені Василя Стуса. Це — долі мільйонів громадян України, які залишилися вірними своїх державі, але опинилися поза її увагою — без права голосу і без цільової програми підтримки. Самостійно організована евакуація, волонтерство, підтримка міжнародних партнерів й територіальних громад України та віра в Україну — це чинники, які стали базовими для виживання у перші два роки екзилу. Настав час партнерства заради розвитку. І ми щиро вдячні нашим випускникам Олексію Рябчину та Григорію Немирі, які долучилися до підготовки запрошення для пана міністра та знайшли можливість передати йому наш лист», — каже ректор ДонНУ Роман Гринюк.
Поки у ДонНУ не знають, коли напевно слід чекати поважного гостя, але підготовка до зустрічі вже розпочалася. У виші сподіваються, що разом з паном Штайнмайєром до Вінниці приїде і Президент України Петро Порошенко, який востаннє відвідував ДонНУ майже два роки тому. За цей час багато чого змінилося, заклад має що показати. Але прикрашати нічого не збираються. Адже у більшості випадків все, що було зроблено, зроблено завдяки підтримці міжнародних донорів та власних ресурсів. Мають і кілька запитань до Президента. Найболючіше з них — що для гаранта Конституції означають виші-переселенці — політичний проект чи справа честі й гідності України як держави?