«Питання гендерної рівності – не просто модний тренд»
У Харкові триває Перший міжнародний гендерний форум
Президент України Петро Порошенко написав з цього приводу на своїй Facebook-сторінці: «Сьогодні у Харкові Марина взяла участь у Першому міжнародному гендерному форумі. Разом із 300 учасниками з числа представників дипломатичних кіл, науковців, політиків, бізнесменів та громадських діячів вдалося обговорити сучасні тенденції гендерної проблематики в Україні та Європі, а також гендерне питання у період збройних конфліктів. Вірю, що напрацювання цього форуму сприятимуть подальшим позитивним гендерним перетворенням в Україні!».
Марина Порошенко своєю промовою відкрила пленарну частину заходу. Дружина Президента підкреслила, що нині в українському парламенті жінок найбільше від часів його існування – 12 % від загального депутатського корпусу. Проте є й до чого йти, адже в Європі цей показник – 23 %.
«Питання гендерної рівності – це не просто модний європейський тренд, а й інструмент фінансового процвітання та один з невіддільних чинників побудови безпечного і толерантного суспільства», - підкреслила перша леді, знайомлячи учасників гендерного форуму з результатами досліджень Всесвітнього економічного форуму та Світового банку щодо гендерного розриву у минулому році. Ці результати, мовляв, говорять про те, що саме скорочення гендерного розриву сприяло протягом останнього десятиліття зростанню економіки в європейських країнах. Глобальна економіка потерпає через те, що багатьом жінкам обмежений доступ на ринок праці.
До організаційного комітету Першого міжнародного гендерного форуму входить представник президента у Верховній Раді, народний депутат Ірина Луценко. Вона, власне, і була ініціатором його проведення. У своєму виступі Ірина Луценко розповіла, чому саме Харків обрали для проведення цього заходу. «Це прифронтова зона, де на рівні з чоловіками й жінки-волонтери в перші місяці та роки цієї збройної агресії постачали на фронт зброю, обмундирування, їжу, допомогу. Вони стали медсестрами, взяли зброю та захищали не тільки свою власну родину, а всю країну. Хто, як не харківські жінки, знає, що таке – робити реформи», - зауважила Ірина Луценко. Також вона навела дані, які свідчать про те, що в нашій державі жінки все ще потерпають від насильства та гендерної нерівності в суспільстві. Дослідження ООН, на які спиралась у доповіді депутат, говорять про те, що якщо в Україні не будуть реалізуватися реформи, а чоловіки та жінки не матимуть рівних прав, населення країни зменшиться до 26 мільйонів. Мовляв, гендерне питання – це питання існування нації, це питання існування України.
Народний депутат Ірина Луценко стверджує – закони, які б не допустили такої ситуації, нині прийняті, законодавчі ініціативи, що допоможуть вирішити питання гендерної нерівності, вивчаються і приймаються до уваги. Як приклад, вона наводить Закон «Про державну службу», який нібито відкрив українським жінками доступ до високих посад на рівні з чоловіками. Також Ірина Луценко розповіла, що у парламенті нині працюють над законом, який зніме обмеження з жінок-військових. Зокрема, планується, що він допоможе солдаткам долати бар’єри на шляху до найвищих офіцерських звань. До осені будуть підготовлені та імплементовані всі закони, які мають на меті захистити дітей, жінок та чоловіків від насильства – запевнила народний депутат і представник Президента у Верховній Раді.
Голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична також приєдналася до учасників Першого міжнародного гендерного форуму. Вона повідомила – результатом цієї події стануть законодавчі ініціативи, які згодом передадуть до Верховної Ради. Також йшлося про створення аналітичного центру, який збере та вивчить усі пропозиції громадських активістів, закордонних експертів і державної влади щодо того, як вирішити гендерну проблему в Україні.
Організатори повідомили – проведення форуму на тему гендерної рівності незабаром планується також у Києві.
Author
Людмила ЛутицькаРубрика
Суспільство