РЕГIОНИ
Луганські самогонники штрафів не бояться
Як годинник, без перерв і вихідних, «працюють» самогонники в містах і селах найсхіднішої області України. Практично на будь-якому місцевому ринку можна купити «живу воду», не кажучи про незліченні «точки» торгівлі в приватному секторі та багатоквартирних будинках. До речі, на базарчиках наливають самогонку абсолютно відкрито та не церемонячись. Цей продукт знаходить свого покупця через дешевизну та якість, що іноді перевищує якість заводської горілки. В обласному центрі правоохоронні органи намагаються боротися з цим ганебним явищем, але їхні зусилля чомусь не приводять до помітних результатів. За словами начальника Луганського міського управління УМВС України в Луганській області В’ячеслава Каряки, з початку поточного року співробітники райвідділів міліції притягли до адміністративної відповідальності 82 особи та 181 — за купівлю. Очевидно, торговці самогонкою мають заступників угорі, якщо на шляху до збагачення їх не зупиняють штрафи та покарання і навіть «люди в погонах», повідомляє Юрій НОЖЕНКО, Луганськ.
Скло з Малинівки
До кінця наступного року в селі Малинівка Чугуївського району Харківській області з’явиться склодувний завод. Ідея спорудження заводу виникла давно, оскільки в Україні існує значний дефіцит скляної тари, а тому більшість вітчизняних виробників змушені закуповувати її за кордоном. Для інвесторів, які вкладають кошти в нове підприємство, вибору, де будувати, не існувало — під Чугуєвом сьогодні вже є й лікеро-горілчаний завод, і завод з виготовлення горілчаних кришок. Тепер виробництво буде повним, оскільки, крім пляшок для горілки, вина та пива, на заводі робитимуть і звичайні скляні банки. Малинівський скляний завод обіцяє якісну продукцію, новітні технології, а для місцевого населення 500 робочих місць, на які персонал спеціально навчатиметься в Україні та за кордоном, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Сапери не хочуть працювати задарма
Підвищити ціни за свої послуги вимагають вибухотехніки, які працювали в Новобогданівці на колишній артилерійській базі. Вони наполягають на гідній винагороді за щоденний ризик життям, передає obkom.net. Три місяці сапери розміновували зону вибуху. За це 60 членів зведеного піротехнічного загону Міністерства з надзвичайних ситуацій отримали лише відомчі відзнаки та премію у 5 тисяч гривень. Піротехніки МНС не хочуть ризикувати життям задарма. Їх не налякали снаряди, але образило ставлення держави. За сотні тисяч небезпечних боєприпасів, знешкоджених власноруч, вони не отримали статусу учасників бойових дій, а щоденний ризик життям компенсували мізером. Шість миколаївських піротехніків МНС вилучили понад 200 тисяч боєприпасів. За таку роботу, скажімо, в Лівані вони отримали б майже 2 тисячі доларів. Рідна держава заплатила всього 5 тисяч гривень, із яких забрали ще по 700 гривень за харчування. Тому в березні повернутися до Новобогданівки можуть не всі піротехніки. Вони не вірять, що влада виконає свої обіцянки.
Випуск газети №:
№235, (2005)Рубрика
Суспільство