Серед високих дерев, які пам'ятають рід композитора…
Випускники Волинського державного училища культури та мистецтв складали державний екзамен у музеї-садибі Стравінського
“Райським куточком” називав композитор Ігор Стравінський волинське містечко Устилуг, у якому був маєток його роду. Тут він створив твори, що мають світове значення і до сьогодні. У колишньому маєтку створено єдиний у світі музей Ігоря Стравінського, віртуальну екскурсію яким можна пройти на сайті «Україна Incognita». Щороку на Волині проводять фестиваль “Стравінський і Україна”. Стан нинішньої війни, у якому перебуває Україна, вніс свої корективи і в програму фестивалю, він фактично відбувається лише у Луцьку. Проте музика Ігоря Стравінського та інші класичні твори звучали в Устилузі: з ініціативи організатора фестивалю “Стравінський і Україна” волинського журналіста Василя Ворона випускники Волинського державного училища культури та мистецтв свій державний іспит з диригування складали саме тут. Погода сприяла, і на галявині перед музеєм-садибою виступав духовий оркестр училища. Його дирекція вважає, що це дуже символічно: складати державні іспити саме в Устилузі, адже навчальний заклад носить ім'я Ігоря Стравінського.
Кожен з випускників диригував виконанням двох творів. Своєрідний концерт почався з виконання одного з творів композитора. Випускники виконували твори як класичні, так і естрадні. Концерт слухали фахівці і місцеві мешканці, було багато дітей. Костянтин Зінкевич, підприємець та волонтер з Володимира-Волинського, каже, що отримав неймовірні враження. Концерт на природі, біля меморіальної садиби, серед високих дерев, які пам'ятають ще рід Стравінського – це, за його словами, справжній кайф. «І Буг тихо внизу тече, і коник збоку пасеться, і поруч із професурою місцеві дітлахи... брудні, але заворожені... Усе, як за Стравінського, – емоційно описує враження Костянтин. – Коротше так. Консерваторії!!! Агов!!! Приїжджайте. Я не дуже розбираюся у музиці, але розбираюся у своїх відчуттях. Тому поселимо, нагодуємо. Побавимо. Тільки встигайте. Бо стане це місце топовим (на Заході давно такі місця стали культовими), буде дорого».
Сергій Шишкін, композитор і бард з Володимира-Волинського, котрий також побував на виступі духового оркестру в Устилузі, каже: фестивалі в таких місцях покращують ментальне середовище, змінюють людей. Проблема не тільки у коштах, а й у розумінні того, що хоча в країні триває війна, але про культуру ніяк не можна забувати. Бо наразі у тому ж Володимирі, та й в Устилузі тільки хоронять загиблих на сході воїнів... А людській душі в такі періоди життя потрібні не тільки армія, а й музика, каже Сергій Шишкін.
Наталія МАЛІМОН, “День”, Луцьк
Author
Наталія МалімонРубрика
Суспільство