Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Шварцкопф»: європейський ювілей в Україні

26 лютого, 00:00

Навряд чи багато хто з нас знає, що винаходом шампуню — загальноприйнятого сьогодні засобу для догляду за волоссям — людство зобов’язане німецькому хіміку Гансу Шварцкопфу. Відкритий ним 1898 року в Шарлоттенбурзі маленький магазин поклав початок існуванню всесвітньо відомої компанії, що пережила дві світові війни і подарувала світові (серед іншого) перший безлужний засіб для миття волосся, перший засіб для їхньої холодної хімічної завивки і перший лак-спрей. Не дивно, що сторічний ювілей підприємства, котре настільки облагородило екстер’єр людства, урочисто відмічається у всій Європі. І приємно констатувати, що в Україні святкова презентація фірми «Шварцкопф» пройшла на цілком гідному рівні.

Сценарій торжества, яке відбулося в конгрес-холі столичного готелю «Русь», був продуманий концептуально. Віхи розвитку «Шварцкопф» подавалися в контексті ста років розвитку європейської моди — у найбільш широкому, культурологічному сенсі цього поняття. Часи зародження фірми та її виходу на австро-угорський (відтоді — і світовий) ринок ілюстрував дует з оперети Ференца Легара «Весела вдова», прорив 20-х років (перший рідкий шампунь) — регтайми, «Чаттанога» й інша класика джазу у виконанні Київського квартету саксофоністів, відродження 40-х — танцювальний номер від Володимира Шпудейка та групи «Танець степ». Інформації про винахід лаку для волосся (1947 рік) «відповідало» досить мляве «Рондо» у виконанні хваленого театру сучасного танцю «Сузір’я Аніко». Куди більш оригінально й переконливо репрезентував часи буму на нові матеріали й технології 70-80-х (у «Шварцкопф» — уніфікована система хімічної завивки й екологічно виправдана відмова від спреїв, що містять фреон) ансамбль «Арс нова», котрий виконав менует Боккеріні на екзотичних електроінструментах — вібрафонах. Окремого згадування варті покази моделей двох дуже різних вітчизняних дизайнерів — Вікторії Гресь і Лілії Пустовіт. За всієї естетичної і навіть ідеологічної несхожості їх об’єднують гармонійне поєднання інтелектуалізму й чуттєвості. Тому ідею представити Україну на ювілеї історичної європейської фірми творчістю саме цих модельєрів (що належить директору модельного бюро «Аркануа» Вікторії Пархоменко-Классен) можна визнати просто блискучою.

Ну, а кульмінаційним моментом програми став «Віденський вальс» Бріттена у виконанні ансамблю «Київські солісти» під керівництвом знаменитого Богодара Которовича, до загальновизнаного таланту якого мало що додають будь-які титули і звання (якими він, до речі, аж ніяк не обділений). Віртуозно вибрана і виконана музика надихнула і гостей акції, і винуватців торжества на чолі з доктром Дітріхом Трандле — генеральним директором фірми «СХЦ Бьюті», що репрезентує в країнах СНД компанію «Шварцкопф & Хенкель».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати