Перейти до основного вмісту

Швейцарські стандарти — для України

02 квітня, 00:00
ХОЧЕТЬСЯ СПОДІВАТИСЯ, ЩО ЦЯ МАЛЕЧА, КОЛИ ВИРОСТЕ, ЗНАТИМЕ ЄДИНІ СТАНДАРТИ ЖИТТЯ — ЄВРОПЕЙСЬКІ / ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА

На охорону здоров’я матері та дитини, екологічно чисті продукти та реформу правосуддя швейцарський уряд виділив 34 млн. франків.

Швейцарське посольство та Швейцарська агенція з розвитку та співробітництва (ШАРС) презентували «Стратегію співробітництва в Україні на 2008—2010 роки. Наближення до європейських стандартів».

— Швейцарці є найефективнішим донором в Україні: у 1997 році в п’яти областях України була надзвичайно висока смертність, а обладнання, яке тоді надав уряд цієї країни, знизило її рівень, — зазначив Олександр Бродський, директор департаменту координації міжнародної технічної допомоги Міністерства економіки України. — Велику підтримку Україна отримала під час повеней на Закарпатті, а переваги швейцарського транспорту видно у Вінниці по швейцарських трамваях.

Швейцарія та Україна схожі тим, що обоє є сусідами ЄС, але не його членами. До речі, народ Швейцарії, а це 7 млн. мешканців, проживає всього на 40 тисячах квадратних кілометрах... Надзвичайний та Повноважний Посол Швейцарії в Україні Георг Цублер наголосив, що ця Стратегія є головним документом, що визначає напрямки співробітництва між Україною та Швейцарією до кінця 2010 року. На цей період Україна залишається пріоритетною країною в питаннях надання технічної та фінансової допомоги. В основу співробітництва і надалі покладаються стратегічні пріоритети уряду Швейцарії та уряду України, зокрема, Плану дій Україна — ЄС та адаптованих для України Цілей розвитку тисячоліття).

З 1996 року Швейцарська Конфедерація надає технічну та фінансову допомогу Україні на її шляху до зміцнення демократії та ринкової економіки. За період реалізації Стратегії співробітництва 2002 — 2006 рр. обсяг швейцарської допомоги становив майже 30 млн. швейцарських франків. Сума запланованої допомоги в рамках Стратегії співробітництва з Україною у 2008— 2010 роках перевищує 34 млн. швейцарських франків. Від інших організацій ШАРС відрізняється своєю орієнтованістю на результати, ефективним використанням коштів та їх спрямованістю на відсталі регіони України (увага — на Крим та Карпати). Серед найбільш відомих проектів — забезпечення водою кримчан Бахчисарайського району, проект реформи системи кримінального правосуддя, Лісовий проект ФОРЗА, спрямований на стале використання лісів.

Стратегічні напрямки співробітництва на 2008— 2010 роки — покращення репродуктивного здоров’я та охорона здоров’я матері та дитини, зміцнення верховенства права і демократії з акцентом на підтримці реформ системи правосуддя та публічного управління, а також підтримка розвитку сільської місцевості та аграрного сектора.

— Один із пріоритетів — розвиток сільського господарства із наголосом на розвитку виробництва екологічної продукції, оскільки саме Швейцарія займає перше місце в світі за її споживанням. В цьому напрямку у нас діє успішний проект із асоціацією «БіоЛан», який об’єднує виробників органічної, екологічно чистої продукції, — зазначив Віктор Шуткевич, координатор проектів ШАРС.

Зважаючи на демографічну кризу в Україні, важливим буде продовження фінансування проектів із охорони здоров’я матері та дитини у Івано-Франківській, Волинській, Донецькій, Вінницькій областях та АР Крим. На це виділено 3 млн. 700 тис. франків.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати