Сімферополь будуватиметься по-новому
Сімферополю потрібен новий генплан розвитку, оскільки старий вже порушений і не вписується в конкретні перспективи міста, як оголосив на спеціальній прес-конференції депутат Верховної Ради Криму, голова постійної комісії з промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку і паливно-енергетичного комплексу Геннадій Бабенко. За його словами, концептуальне рішення нової програми розвитку Сімферополя може бути завершено протягом одного-півтора місяців. Причиною розробки нової програми стала зміна загального підходу до містобудівної політики.
Інший учасник прес-конференції Сергій Вязун, голова постійної комісії з питань містобудування, раціонального природокористування, екології та земельних відносин Сімферопольської міськради, заступник начальника управління капбудівництва, сказав, що 13 депортованих селищ, які виникли навколо Сімферополя, фактично зупинили економічно вигідний розвиток міста. Забудова в них велася «дуже непродумано, хаотично». Міській владі доведеться серйозно проаналізувати і переглянути підхід до концепції містобудівного розвитку Сімферополя, внести корективу до генерального плану. Так, нові мікрорайони Ак-Мечеть, Фонтани, Нові Фонтани, Новоніколаєвка утворилися на місці запроектованої за генпланом розвитку міста щільної багатоповерхової забудови. Витрати на будівництво інженерних комунікацій та під’їзних шляхів до багатоповерхових районів були б «оптимальними». Тепер, при одноповерховій забудові, «комунікації подовжуються в кілька разів, і витрати на інфраструктуру зростають в 2-3 рази порівняно з проектними», розповів Сергій Вязун.
У рамках реалізації генплану Сімферополя на 1985- 2005 роки було розпочато забудову південного і південно-західного напряму, з’явився мікрорайон Залісся. Однак через відсутність коштів із запроектованих 4 містобудівних комплексів побудовано тільки 2, а район Петровських висот залишився неосвоєним.
Яким буде новий генплан, ще рано говорити. «Хоча концептуальне рішення вже «окреслюється», економічні та технологічні розробки програми можуть зайняти досить тривалий час…» — відмітив Геннадій Бабенко. Як повідомила Катерина Позаченюк, доктор географічних наук, професор Таврійського національного університету ім. Вернадського, — програму буде побудовано з урахуванням екологічної складової. «Ми ставимо завдання поліпшення екологічного стану міста. Основна ставка робиться на безвитратні технології, передусім на максимальне врахування природних чинників, ландшафтних особливостей міста», — сказала вона. Геннадій Бабенко впевнений, що за рахунок міського і навіть кримського бюджету реалізувати всі положення програми буде неможливо. «Міській владі потрібно буде їхати до Києва і просити Кабінет міністрів України про фінансування», — вважає він.