«Це не жарт. Я повинен вас убити», —
заявив луганському професорові удаваний вбивцяОдин луганський професор математики, вельми прагматична людина, як і всі люди його професії, мимоволі став головним персонажем досить детективної історії. І коли спочатку те, що відбувається, він вважав безглуздим жартом своїх студентів, то незабаром серйозно стривожився й був змушений звернутися до правоохоронних органів. А історія — ось яка.
Якось увечері йому зателефонували, й незнайомий голос повідомив: «На вас замовлене вбивство!» На це повідомлення професор не звернув уваги, але за два дні йому зателефонували знову. «Я ваш убивця, — сказав все той же голос. — Дехто дійсно замовив ваше вбивство». І запропонував: «Можливо, зустрінемося і обговоримо деталі?», явно натякаючи на те, що вирок, мовляв, можна й скасувати. Професор пропозицію прийняв, запросивши «благородного кілера» до себе додому в приватний сектор, сподіваючись на те, що цікаві сусіди допоможуть йому в разі небажаного закінчення зустрічі.
«Кілер» виявився молодою людиною приємної зовнішності. Немов батькові рідному, він оповів професорові про те, що він жив на Далекому Сході, довго працював у Москві, де його й знайшли замовники, запропонувавши заробити. За голову луганського вченого та його сина посередники пообіцяли заплатити 10 тисяч доларів. «Набридло мені все це, — довірчим тоном повідомив молодий чоловік. — Не стану я вас убивати. Але увійдіть у моє становище». І запропонував компроміс: професор віддає йому половину грошей, а вбивця не лише не вбиватиме вченого, а ще й назве йому конкретного замовника.
Грошей у професора не було, великого гріха, коріння якого могло б знаходитися в російській столиці й за який він повинен був поплатитися своєю головою, — тим більше. Все це виглядало вельми підозріло. Не знаючи, як самостійно вийти з ситуації, що склалася, математик звернувся в обласне управління СБУ.
Наступну вирішальну зустріч професор призначив у інституті, у себе на кафедрі. Молодий чоловік поводився обережно, перевіряючи, чи не ведуть за ним стеження. Але до цього часу працівники спецслужби вже мали про нього певну інформацію: 30-річний «кілер» народився в Луганську, жив на півночі Росії, був судимий за незаконне зберігання зброї та наркотиків, останнім часом дійсно працював у Москві. Вирахували оперативники й місце, де він зупинився в Луганську, і навіть телефони-автомати, з яких той телефонував професорові. Отже, в момент передачі грошей, «вбивцю» й було затримано.
Карну справу вже завершено й передано до суду. Як повідомила прес-служба обласного управління СБУ, цілком осудний злочинець, як це не парадоксально, продовжує наполягати на тому, що дійсно є замовленим вбивцею й дійсно отримав замовлення знищити професора, але при цьому виявив максимум гуманності до своєї потенційної жертви. У той же час, йому інкримінується стаття про здирство, оскільки ніяких підтверджень своєму «кілерству» підсудний пред'явити не зміг. Незважаючи на свої зусилля, «кривавого героя» американського телесеріалу з нього не вийшло. Залишається поки що не відомим те, навіщо таке «геройство» йому було потрібно.