Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ЦЕРКВИ СВIТУ

18 жовтня, 00:00

Заява Грузинської патріархії

Протягом століть і до сьогоднішнього дня наша Церква постійно стояла на захисті інтересів національної незалежності, народних традицій і гідності. Тому ми з болем і занепокоєнням говоримо про антигрузинські дії й пропаганду в Росії. Прикро, але факт — у XXI столітті в Росії переслідують грузинів за етнічною ознакою. Незважаючи на різко негативне ставлення до керівництва Грузії з боку Росії (внаслідок процесів інтеграції Грузії до НАТО й підтримки Грузії з боку Заходу), абсолютно неприйнятна й незрозуміла помста російської влади, спрямована на пересічних грузинських громадян. Тим самим Росія створює небезпеку переростання політичного протистояння в конфлікт між російським і грузинським народами. Тим часом, незважаючи на тривалу неврегульованість конфліктів (через Москву), незважаючи навіть на те, що в Росії сьогодні так жорстко переслідують грузинів, у нас у країні немає, як і раніше, образливих виступів або протистояння з росіянами, які проживають у Грузії. Таке ставлення до етнічних і релігійних меншин, що мирно проживають у Грузії, завжди вирізняло нас і в минулому, коли сусіди (в особі тих чи інших країн) ворогували з Грузією й проливали тут потоки крові. Наша витримка зумовлена як нашим національним характером, так і першородністю вчення Православної Церкви. Нам, християнам, любов дарована Богом, але це не лише дар, це й обов’язок перед людьми й Господом. Тому ми сподіваємося, що Російська Церква, яка має великий вплив на громадськість, не служитиме справі нагнітання антигрузинських настроїв у своїй країні, повідомляє портал Credo.ru.

Міліція перевіряє грузинські храми

Храм св. великомученика та Змієборця Георгія в Грузинах (єдиний у Москві, де богослужіння проводяться грузинською мовою) на початку жовтня став об’єктом міліцейської перевірки. Як повідомляє «Благовест-інфо», за деякий час до початку вечірнього богослужіння до воріт храму під’їхав наряд міліції, який почав перевіряти документи в усіх, хто входив туди. Двох півчих, після того як вони пред’явили паспорти, затримали на невизначений час, незважаючи на наявність дійсних віз. У зв’язку з цим служба розпочалася з запізненням. Півчих Малхаза Сімонашвілі та Віссаріона Парджанадзе міліція відпустила тільки після втручання настоятеля храму священика Феодора Кречетова та діакона Мірона Канделадзе. Як повідомив о. Феодор Кречетов, він звернувся по телефону до УВС «Пресненське» з проханням прибрати патрульну машину від храму, оскільки це бентежить віруючих. Однак автомобіль певний час стояв перед воротами. На запитання кліриків, чим викликаний інтерес міліції до храму, працівники ОВС відповіли, що це звичайна перевірка. Як розповів о. Феодор, особлива увага московської міліції до грузинського храму налякала багатьох віруючих: замість 300—400 людей, як зазвичай, на недільній літургії було приблизно 50 людей. Більше того, одна грузинська сім’я, яка збиралася відспівувати померлого родича у храмі великомученика Георгія, в останній момент вирішила попрощатися з покійним в іншій церкві.

Православні Канади — за автокефалію православ’я в Україні

Канцлер УПЦ в Канаді (Константинопольський патріархат) протоієрей Богдан Гладьо заявив у відкритому листі, що його церква «не збирається односторонньо визнавати» в Україні лише канонічну УПЦ МП. У той же час у листі підкреслюється, що УПЦК (УПЦ Канади) перебуває «під омофором Вселенської патріархії й дотримується канонічного церковного порядку». Причиною наведених вище роз’яснень стало повідомлення, опубліковане сайтом УПЦ МП. Там говориться, що під час зустрічі минулого місяця в Києві канцлера УПЦК з предстоятелем УПЦ МП митрополитом Володимиром (Сабоданом) отець Богдан нібито декларував, що «УПЦК визнає й підтримує у Вітчизні лише канонічну Українську православну церкву». Канадський протоієрей не лише заявив, що «вищенаведена цитата не відображає ні моїх слів під час зустрічі з Блаженнішим Володимиром, ні позиції нашої церкви», але також висловив здивування з приводу того, «звідки така цитата взагалі могла з’явитися?». Адже під час його зустрічі з предстоятелем УПЦ МП «жоден журналіст не був присутній». Канцлер також зауважив, що УПЦК «дуже переживає через розкол православних в Україні», й іще раз побажав, щоб в Україні існувала «єдина помісна (тобто автокефальна) православна церква» й щоб вона «була в євхаристичному спілкуванні з усіма канонічними православними Церквами світу». А на минулому 2005 року XXI Соборі УПЦК архієпископ Юрій (Каліщук) заявив, що церква в Україні має «керуватися власним патріархом». Учасники цього Собору подякували Константинопольському патріарху Варфоломею за «підтримку сподівань народу України мати вільну й автокефальну Українську православну церкву», а також закликали Московський патріархат «відмовитися від будь-яких юрисдикційних зазіхань на територію України». (Інтерфакс)

Митрополит Корнилій відвідує Чернівецький університет

Як стало відомо, напередодні недавнього відкриття Освяченого Собору Російської православної старообрядської церкви (РПСЦ) у Білій Криниці (Україна), предстоятель цієї церкви митрополит Московський і всієї Русі Корнилій (Титов) відвідав теологічний факультет Чернівецького університету (єдиний богословський факультет у державних вищих навчальних закладах України). Глава РПСЦ подарував факультету близько 500 книжок, відвідав університетський православний храм Трьох святителів, що перебуває в юрисдикції УПЦ КП, а також заявив про спільне духовне й історичне коріння двох Церков. Контакти РПСЦ і УПЦ КП мали місце й раніше — зокрема при розробці української державної програми відродження святинь старообрядства, насамперед знаменитого монастиря в Білій Криниці. (RNI)

Секретна зустріч

13 жовтня у Ватикані Римський папа Бенедикт XVI прийняв тибетського духовного лідера Далай-ламу XIV. Як повідомляють джерела Ватикану, зустріч мала «суто приватний і релігійний характер» — ім’я Далай-лами навіть не було згадане в офіційному списку гостей папи в той день. Підкреслюючи приватний характер візиту Далай-лами, Ватикан намагається уникнути подальшого погіршення взаємовідносин з Китаєм, влада якого продовжує вважати буддийського лідера «сепаратистом-утікачем». Подібні запобіжні «заходи «було вжито під час останньої зустрічі Далай-лами з папою Іваном Павлом II 2003 року. (Reuters)

В ізраїльських школах вивчатимуть християнство

Як повідомляє інформаційне агентство «ynet», нового 5767 року (навчальний рік 2006/2007) у деяких ізраїльських школярів з’явився новий необов’язковий предмет, екзамен з якого увійде до тих, що здаються на атестат зрілості. Цим предметом є християнство. Однак школярі-євреї не зможуть вибрати екзамен з християнства — вони зобов’язані здавати ТАНАХ (Біблія). Але школярі-мусульмани вибирати предмет можуть: вони зможуть складати іспити з християнства замість або разом з ісламом. Сьогодні в Ізраїлі навчається близько 30 тисяч школярів-християн, які й вивчатимуть новий предмет. Навчальна програма з християнства складена спеціальною комісією при міністерстві освіти. До комісії, крім чиновників міносвіти, увійшли також представники різних течій християнства. З міністерства освіти повідомили, що в найближчому майбутньому буде розглянута й можливість допуску до подібних екзаменів школярів-євреїв. Про це повідомляє NEWSru.co.sl.

В Афінах будують мечеть

Як стало відомо, в передмісті Афін буде збудована перша за останні двісті років мечеть. Відповідний законопроект внесло до парламенту країни міністерство освіти й сповідань. Мечеть не лише збудують, а й утримуватимуть за державні кошти — на будівництво виділяється одноразово 15 млн. євро, а щорічно утримування мечеті обійдеться скарбниці більш ніж у 300 тис. євро. Відомо також, що імам мечеті призначатиметься міністерством і отримуватиме державну зарплату. Загальний нагляд за діяльністю мусульманської релігійної общини вже сьогодні здійснює міністерство освіти та сповідань.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати