У Херсоні може з’явитися вулиця Катерининська
Депутати міської ради планують невдовзі повернути історичні назви одразу шістьом центральним вулицямВлада Херсона заявляє про необхідність продовження розпочатої цієї осені роботи з повернення вулицям міста їхніх історичних назв. Як уже писав «День» № 174 від 28 вересня ц. р., 26 вересня цього року депутати Херсонської міської ради вже ухвалили рішення про перейменування двох найбільших вулиць у центрі міста. Так, вулицю Леніна було поділено на дві нові: від проспекту Ушакова до вулиці Комунарів назвали Соборною, а відтинок від Комунарів до Горького — Грецькою. Іншу вулицю в центрі міста — Карла Маркса — нарекли Потьомкінською.
Наразі місцеві чиновники і депутати дедалі частіше говорять про необхідність перейменування ще шести інших вулиць. Із цього приводу на офіційному сайті міської ради навіть провели спеціальне опитування, запропонувавши херсонцям відповісти на запитання: чи підтримуєте ви повернення історичних назв вулицям. Зокрема, в опитуванні мерія поцікавилася думкою місцевих мешканців щодо перейменування таких вулиць: Радянської на Дворянську, Декабристів на Преображенську, Комунарів на Воронцовську, Червоностудентську на Гімназичну, Червонофлотську на Богородицьку. Разом із тим, одну з найбільших у місті вулиць — Перекопську пропонують назвати на честь Катерини II, указом якої 1778 року було засновано Херсон. Проведене на сайті міської ради опитування викликало в регіоні широкий резонанс, адже далеко не всі схвально відгукуються про цю ініціативу. Утім, згідно з оприлюдненими результатами опитування, в якому взяло участь понад сім тисяч херсонців, переважна більшість місцевих людей — 62,65% — підтримала цю ідею.
Те, що у південних регіонах країни дедалі частіше сквери, площі та вулиці позбавляють імен радянських ідеологів, — позитивний факт. Утім, незрозуміло, навіщо, позбуваючись радянської топоніміки, повертати назад імперську?
Депутат міської ради від ВО «Батьківщина» Станіслав ТРОШИН вважає, що за те, щоб у Херсоні була вулица Катерининська, його колеги не проголосують. Утім, повертати історичні назви іншим вулицям, на його думку, потрібно.
— Переконаний, що ініціатива, яка зараз озвучена на сайті міської ради і з якою носяться місцеві чиновники, не буде реалізована в повному обсязі. Найперше маю на увазі недоцільність перейменування вулиці Перекопської на Катерининську. По-перше, далеко не всі херсонці схвально сприймають «здобутки» Катерини II, яка, крім того, що зруйнувала Запорізьку Січ, завдала чимало страждань українському народу. А по-друге, Перекопська — одна з найдовших вулиць міста, на якій розташовано чимало приватних будинків та промислових об’єктів. Перейменування такої величезної вулиці зараз для міського бюджету — велика розкіш. Не думаю, що це рішення на часі. Натомість, загалом перейменовувати невеликі вулиці в центрі міста потрібно. Це не лише буде своєрідним поверненням історичної справедливості, а й слугуватиме певним заохоченням для туристів їхати в наше місто. У центрі Херсона є також чимало цікавих туристичних об’єктів. Утім, поки що вони розташовані на вулицях із незрозумілими туристам назвами, тобто без логічної прив’язки до історичної пам’ятки. Гадаю, до питання перейменування вулиць депутати можуть повернутися на найближчих сесіях міськради.