Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Українська церква входить до міжнародної спільноти православних церков

13 липня, 00:00

27 червня — 2 липня 1999 року в культурно-пастирському центрі монастиря Дурау Румунської православної церкви проходив XI Міжнародний і міжконфесійний конгрес релігійних діячів. Темою конгресу було «Мистецтво і Літургія як засоби згуртування і єднання». Наскрізною ідеєю стала перспектива збагачення світової християнської спільноти духовним досвідом православ'я. У конгресі брали участь понад 70 представників православних, католицької та протестантських церков з багатьох країн. Східну Європу презентувала делегація Української автокефальної православної церкви (УАПЦ).

Варто особливо підкреслити, що вперше від часу її відродження в Україні УАПЦ брала повноправну участь у такому поважному екуменічному заході, зокрема, спілкувалися там з представниками Вселенського патріархату та Румунської православної церкви. Щоденні відправи Св. Літургії, які відкривали роботу конгресу, провадилася англійською, румунською, німецькою, фінською, а також українською мовами. Більше того, 1 липня було відправлено Архієрейську Святу Літургію в каплиці св. Даниїла Відлюдника. Очолити її було доручено делегату від УАПЦ архієпископу Ігорю. Йому співслужили видні православні владики інших — канонічних — церков. Блаженніший архієпископ Карелії та всієї Фінляндії Іоанн (під омофором Вселенського патріарха) прийняв святі таїни разом із архієпископом УАПЦ. Нагадаємо, що спільне причастя — то найвищий рівень єднання у християнстві. Тому можна вважати це першою рішучою ознакою визнання УАПЦ світовою православною спільнотою.

Представники різних церков мали змогу ближче познайомитися з релігійним життям Румунії, яке після часів атеїстичних переслідувань переживає нині небувале піднесення. У країні налічується близько 300 монастирів; деякі з них мають по кілька сотень братів або сестер, серед них багато молодих. У монастирях іде активна реконструкція, приїздять численні прочани, а також туристи. Характерно, що настоятелі монастирів зазвичай говорять принаймні однією з західноєвропейських мов — французькою, англійською чи німецькою.

У Нямецькому монастирі учасники конгресу помолилися біля мощів преподобного Паїсія Величковського, полтавчанина, який посів значне місце в історії румунського та східноєвропейського чернецтва наприкінці XVIII ст. На конгресі йшлося також про митрополита Петра Могилу, який є сполучною ланкою між українським та румунським православ'ям. Взагалі доповідь, зроблена архієреєм УАПЦ, викликала зацікавлення присутніх, чимало з яких вперше дізналися про існування самобутньої української релігійної традиції Учасники конференції побажали УАПЦ Божої опіки, висловивши надію, що перша участь УАПЦ в екуменічному конгресі стане початком активної присутності УАПЦ у світовому християнському житті.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати