Український туризм залишається в тіні
Більшість фірм, які займаються відправкою українського туриста за рубіж, працюють на низькому професійному рівні, при цьому часто нехтуючи існуючими нормами. У результаті величезні валютні суми, які обертаються в цій сфері, надходять не до держбюджету, а до кишені приватних осіб. До того ж кількість тих, хто виїжджає на відпочинок за рубіж і залишає там свої гроші, в сотні разів перевищує число туристів, які відвідують Україну. Останнє, у свою чергу, чималою мірою залежить від рівня розвитку туристичної інфраструктури, сервісу, доріг у нашій країні.
— Для того щоб підняти інфраструктуру на належний рівень, необхідні інвестиційні кошти, — підкреслив В.Цибух.
А поки іноземці всіляко намагаються об’їхати Україну стороною. Адже вартість наших готельних послуг у середньому вдвічі перевищують ті ж тарифи Росії та Білорусі. При цьому якість, на жаль, відстає.
— Ми досі не маємо своїх туристичних представництв за рубежем, окрім Москви, — зазначив В.Цибух. — Ми не проводимо виставок, ніяк не рекламуємо себе на Заході.
Тим часом розвиток туризму міг би послужити значним поштовхом до виходу країни з економічної кризи, як це відбувається у наших найближчих сусідів: у Польщі, Чехії, Болгарії.
То куди все ж таки йдуть бюджетні кошти, що надходять на рахунки Держкомтуризму? Чи не на святкування Дня туризму?... Який, до речі, у жодній з процвітаючих, з точки зору розвитку туризму, країн досі не відзначався.