Перейти до основного вмісту

Українцям загрожує ще й кір зі «свинкою»

як наслідок кволої вакцинації й такого ж імунітету
18 грудня, 00:00

Інформація з близького зарубіжжя не стала новиною для завідуючого кафедрою дитячих інфекційних хвороб Національного медуніверситету ім. А.Богомольця, професора Сергія Крамарева. За його словами, подібна ситуація спостерігається й в Україні. Більш того, в нас також вирішується питання про ревакцинації. Адже зараз однорічним малюкам вводиться вакцина, дія якої розрахована на 6- 8 років. Але «прищеплений» нею імунітет так довго не зберігається, й, щоб підкріпити його, потрібне повторне щеплення. Зараз, як сказав С.Крамарев, у Міністерстві охорони здоров'я розробляється новий календар щеплення, в який, ймовірно, буде внесено корективи. У відповідь на запитання кореспондента «Дня» про фінансове забезпечення такого необхідного заходу, професор не дуже весело розсміявся.

Відомості про підвищену захворюваність на кір та «свинку» в Україні не підтвердила начальник Управління профілактики інфекційних захворювань МОЗ України Людмила Мухарська. За даними міністерства, за десять місяців нинішнього року захворюваність на кір знизилася, порівняно з тим же періодом попереднього року (4810 випадків), на 73%, а на паротит — на 56%. Причому за 10 місяців цього року було зареєстровано 28 тис. випадків «свинки», тоді як минулого року — понад 64 тис. Проте, якщо ще декілька років тому охоплення малюків щепленням було досить високим, чим і можна пояснити нинішні «досягнення», то сьогодні ситуація, як зазначила Л.Мухарська, погіршилася. Деякі області (наприклад, Івано-Франківська, Рівненська) взагалі ігнорували вакцинацію проти паротиту. За словами Л.Мухарської, державна програма імунопрофілактики є, але вона практично не фінансується. Централізовано закупити вакцину не можна, й турботу про здоров'я підростаючого покоління країни перекладено на місцеві бюджети. Тому картина щеплення досить строката й неоднозначна. На думку співробітника МОЗ, у найближчому майбутньому це може призвести до ситуації, що зараз склалася в Росії. Зараз проти епідпаротиту прищеплено 46,9% дитячого населення, а проти кору, більш «пріоритетного» в шкалі інфекційних захворювань, — 84%. За цього хорошим результатом прийнято вважати 95% прищеплених і вище.

Найбільшого ризику підхопити кір або «свинку» зазнають діти з ослабленим імунітетом (навіть якщо їм зроблено щеплення). Особливо ті, хто відвідують дитячі колективні установи. Ці інфекції, особливо кір, часом призводять до серйозних ускладнень, а в країнах Африки, приміром, навіть до летальних наслідків.

P.S. Нагадаємо, на дитячу хворобу цілком може захворіти й дорослий, з тією лише різницею, що в повнолітніх, як правило, кір, краснуха і паротит протікають значно важче й загрожують ще більш серйозними ускладненнями.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати