Усе залежить від нас самих
У «Дні» № 24 опубліковано лист Олександра Стрілецького «Демонстративна немилість» . Автора дивує те, що до України Захід та США застосовують інші стандарти, ніж до інших країн. Він припускає: «Так може вони, добре знаючи абсурдність своєї поведінки стосовно України, роблять це свідомо?»
Але всім і давно відомо, що у світі існують державні інтереси і кожна країна їх захищає, застосовуючи всі можливі засоби. Посадові особи США не приховували, що Президент Р. Рейган ставив перед США завдання розвалити СРСР як «імперію зла». Що для цього вони застосували інформаційні заходи, економічні – зниження цін на нафту та газ (основні джерела валюти у СРСР), надавали позики під великі відсотки, втягнули СРСР у гонку озброєнь. А коли СРСР почав війну в Афганістані (нерозумну й непотрібну), то США спочатку виділяли моджахедам $20 мільйонів на рік для боротьби з Радянською Армією, а потім збільшили цю допомогу до $500 мільйонів на рік. Так чи інакше й інші країни захищають свої інтереси.
Так, Росія проводить інформаційну експансію щодо України, веде економічну боротьбу. Останній приклад — у тому ж номері «Дня» — стаття Ігоря Островського «Капітуляція?». А хіба Росія, знаючи абсурдність своїх тверджень, не звинувачує Україну в утиску російської мови? А хіба не створено штучно борги України перед «Газпромом» Росії (адже Україна не отримала свою частку загальних цінностей СРСР)?
Але, як визнало колишнє керівництво СРСР, країна розвалилася завдяки внутрішнім чинникам. Захід лише допоміг цьому. Аналогічно всі труднощі та неподобства в Україні обумовлені внутрішніми чинниками, а Захід лише відсторонився від такої України, яка неспроможна захищати свої національні інтереси, яку розкрадають, руйнують її економіку та культуру, громадяни якої не мають змоги заробити на прожиток.
Чому до Китаю ставляться інакше? Бо Китай експортує тільки м’яких іграшок за рік на більшу суму, ніж Росія отримує за експорт нафти.
Має рацію Дмитро Мартинов («День» №24, 2003 рік), коли пише, що російсько–українські інтеграційні процеси мають бути контрольовані Верховною Радою. Бо між капіталом немає сентиментів, а лише сильний бажає придушити слабшого, як тільки може. Олександр Стрілецький проп онує збирати каміння. Безумовно, це треба робити, починаючи з мови і культури, які лише й виховують патріотів. Якщо патріоти перекриють відтік нелегально зароблених надприбутків з бюджету, то заробітну платню бюджетникам та пенсії можна буде підвищити втричі, і ставлення до України одразу поліпшиться. І це не залежить від Заходу, США та Росії. Все залежить від керівництва України, її еліти, у тому числі й від виробничого капіталу та всього народу і, безумовно, від ЗМІ.