Перейти до основного вмісту

Узбецько-буковинський колорит

У галереї «Iрена» проходить персональна виставка Аміра Халікова
21 липня, 00:00
«ГІРСЬКА РІЧКА В ЧИМГАНІ»

Він майже все життя прожив в Узбекистані, але перебравшись із неспокійного Ташкента до маленького Чарвака, розташованого серед мальовничих гір та пагорбів, як каже художник, знайшов ідеальні умови для роботи. Нинішній етап життя Аміра Халікова пов’язаний з Чернівцями, він зізнався, що зачарований красою західноукраїнської природи. Однак виставка в «Ірені» — це більш ранні картини та акварелі, створені в чарвакській самоті.

Амір Халіков — автор дуже цікавих портретів і натюрмортів («Нічний натюрморт»), але пейзаж здатен повніше і глибше від інших жанрів розкрити його філософію — внутрішній світ майстра. Серед особливо шанованих художників — Куїнжді і Реріх. Безумовний також інтерес Аміра Халікова до французьких імпресіоністів та пост-імпресіоністів (один із пейзажів так і називається — «Згадуючи Ван Гога»), до китайського живопису...

— Жити серед гір і вод — краща доля. Всі ми не зможемо, йдучи стопами величавих мужів старовини, оселитися на гірських вершинах або в глибоких ущелинах, а тому знаходимо притулок у містах. Та навіть якщо ти живеш серед міського гаму, будинок повинен бути влаштований з витонченістю, ніби ти потрапив до країни позахмарних гір та диких ущелин. На землі не буває місця кращого», — ці слова Вень Чженьхена, китайського мислителя XVII століття, стали своєрідним епіграфом до виставки в «Ірені».

Пейзажі Аміра Халікова — це передусім гори — прекрасні, величаві, урочисті, вічні. Їхніми рівноправними співрозмовниками можуть бути тільки хмари і — іноді — річки. Однак дивним чином художник виявляється дуже уважним до квітів та різнокольорових камінчиків на дорозі — їм приділяється не менше уваги та любові, ніж найвищим вершинам та далекому небу («Гірський чортополох», «Білі мальви і хмари», «Дорога в літо»).

Багато пейзажів А. Халікова — це, якщо можна так висловитися, погляд у далечінь. Але осягнення істини виявляється можливим і через предмети та явища набагато буденніші: «Літо на дачі», «Кущ граната», «В очікуванні гостей» і багато акварелей («Вечір у селі»), які випромінюють гармонію, спокій, внутрішнє світло.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати